Tags

,


Ant dienų vėl buvau Baltarusijoje. Vizas man parūpina, tai nežinau, ar ten yra kokių problemų su jomis. O šiaip vienintelė problema – pasienis. Nors šį kartą greitai – neprireikė nei valandos ant sienos ir mes jau kitoje pusėje. O kitoje pusėje viskas ok. Ir žmonės normalūs, ir parduotuvės, ir šiaip normali šalis. Bet vis tiek šiokių tokių nuotykių buvo.

Pagalvojom, kad vynas juk neverdamas, t.y. neviršija 42 laipsnių (eee, čia pagal Celsijų 🙂 ), tai man kaip žaliavalgiui galima 🙂 . Ok, nuvarėm į mažą parduotuvėlę nusipirkti pavalgyti ir vyno vakarui. Aha. Viena rūšis baltarusiško, bet pagal kainą, tai bus vaisiukas, viena rūšis ispaniško, bet, oi, žymiai brangiau nei pas mus Lietuvoje ir be skaičiaus rūšių gruziniško. Stovim ir stebimės – kokių 15 rūšių gruziniško. Viskas normaliai ir gruziniškai, ir angliškai parašyta, kad gruziniškas vynas.

vynas1

vynas2

Tik po to žiūrim: pagaminta Minske. Nors ir yra prierašas, kad turi kažkokių sąsajų su Gruzija.

vynas3

Na, žodžiu, išsirinkom brangiausią dėl visa ko. Kaip ir nieko skonis, bet labai užneša jausmas ryte, jog vaisiuko gėrėm. O išgėrėm tai ne visą net. Kitą vakarą pirkom baltarusiško balzamo. Nors ir stipresnis, bet ryte nesijaučia, kad gėrėm šiek tiek.

Išeinam ryte į gatvę. O faina. Kiemuose pas juos stovi paminklai:

skulptura1 skulptura2

Faina, eilinių daugiabučių kiemas, o čia skulptūra.

Nuvarėm į jų supermarketą Zamok. Joooo. Galvojau, kad mūsų Akropolis didelis. Mažiukas tas mūsų Akropolis palyginus su jų Zamok. Pasirinkimas afigienas. Žodžiu, ko tie baltarusiai važiuoja į mūsų Akropolį, nežinau. Sako, kad pas mus pigiau. Gal. Na, šiaip jo. Bandėm pavalgyti kavinėje, tai nieko gero, o kaina tai didelė. Vėliau pirkomės salotos supermarkete. Skanios, šviežios ir visai normali kaina.

Grįžtam į Lietuvą. Vėl pasienis. Šį kartą, jaučiu, kad ant Lietuvos sienos ilgiau laukėm. Muitininkė pradarė mūsų tašes,  žiūri nebaigtas gerti balzamo butelis, juoktis pradėjo, jooo, sako, vyrai, nelabai jums pasisekė kelionė 🙂 Na, ką padarysi, tokie iš mūsų gėrėjai, kad butelio nesugebam pabaigti.

Advertisements