Tags

, , , ,


Prieš tris metus dariau tą patį. Tik gaila nesusirašiau kg tai dabar nebeatgaminu tiksliai. Prieš tris metus pamenu, kad tikrai svėriau virš 100 kg.  Rašiau, kad numečiau 15 kg ir kad iki idealaus svorio reikia dar 5. Kažkur nesueina skaičiai. Gal tada įsivaizdavau savo idealų svorį kitokį. Gal tikrai galvojau, kad 80 kg būtų idealu, bet ir vis tiek jei virš 100, kad ir 102 (ar net 112?), tai nesigauna 80.

Žodžiu, prasidėjo žiema, darbas, stresas ir užmečiau žaliavalgystę. Svorio priaugau iki 96 kg. Aha, bent jau ne dvigubai kaip man buvo prognozuota. Savijauta pablogėjo vėl: širdis (kartais taip suimdavo, kad šakės), galva, žodžiu, supratau, kad su tokiu svoriu tik į kapines. Ir tai gaila tų, kurie turės mane nešti tokį sunkų. Vasaros pradžioje vėl pradėjau savo žaliavalgystę, numečiau 16 kg, dabar sveriu 80 kg. Na, va, dabar turėsiu išsisaugojęs skaičius.

Nors pagal skaičius dar ir ne visai idealas, bet apskritai esu patenkintas dabartine savijauta ir išvaizda. Kietai, pirkau džinsus, tai vaizdelis neblogas. Tačiau vėl artėja žiema. Mano savamokslio žaliavalgystė neatlaiko žiemos speigų, t.y. parduotuvėse nebelieka šviežių vaisių pasirinkimo. Vaikščiojau po knygyną kol žmoną šmutkių ieškojo. Žiūriu – knygos apie žaliavalgystę. O, galvoju, pavartysiu. Pica, sušiai, rusiški barščiai, sausainiai ir net žaliavalgiški tortai. Kąąąą? Nusipirkau pora knygų.

Aha, žaliavalgiški kokteiliai ir sausainiai. Taip lengvai ir nepadarysi, kai neturi technikos. O ką aš uždirbu, visus pinigus atiduodu žmonai, kad aš galėčiau iki išnaktų dirbti. Joma jo. Grįžtam naktį namo. Žmona šokoladuką už tokias kančias gauna. O aš ką? Nieko. O, jei susidžiovinčiau kokių skanėstų? Arba ir kokteilį kokį sveiką. Aha, kad ir naktį. Vis geriau, nei nieko arba ko nors nesveiko. Taigi paskaitinėju knygas. Man būtiniausiai reikia trintuvės ir džiovintuvo. Ok. Žmona perkasi gerą blenderį, ten kažkur 2-3 šimtai. Čia rašo, kad reikia super tvirto ir galingo. Vadinas kokį 500 Lt, maksimum 800 Lt (čia jau super super). Dar džiovintuvas. Geras, manau, kokį 200 Lt. Iš viso – 1000 Lt. Įmanoma. Iš kart nuvarysiu ir nupirksiu. Nuvažiuoju į http://www.zaliavalgis.lt. Aha savaitgaliais nedirba. Bet per langą matau gražius trintuvus. Ok, užsisakysiu internetu. Prisijungiu. Pala pala. Trintuvas 2500 Lt. Kieeeeeek? O džiovintuvas? Ne pats geriausias 1300 Lt. Dar ten visokių priedų po 500 Lt rekomenduoja. Eeeee. Paskaitinėjau žaliavalgių forumus. Na, gal ir nebūtina pradedančiajam šitų galingų. O ir šiaip labai įdomūs forumai. Žaliavalgystė gali man būti ne tik priemone turėti normalų svorį, bet ir tapti hobiu. Juk dabar vienintelis hobis dirbti žmonai ir apturėti didelius stresus. Kažkuo reikia apkrauti smegenis, kad neišprotėtum absurdo pasaulyje. Jėga. Bus žaliavalgystė. Žodžiu, paskaitinėjau, paieškojau. Ir užsisakiau trintuvą už 1000 Lt. Tikiuosi geras bus. Ir dar džiovintuvą gerą. Na, išbandysiu, pasakysiu kas ir kaip. Dar ten visokie lėto spaudimo sulčiaspaudės (manau, kad man tikrai nereikia), po to spageti gaminimo aparatas. Jo jo, net ir spageti žaliavalgiški yra. Šituos gal kada nors.

Žodžiu, įtariu, kad tuoj dingsiu iš eterio, nerašysiu kelias dienas,  pasinersiu į žaliavalgystę. Grįžęs, pasidalinsiu skaniausiais receptais ir šiaip pradedančiojo nuotykiais ir rekomendacijomis.

Advertisements