IKEA prekių keitimo politika


Gal prieš kokį pusmetį žmona nusipirko IKEA keturias užuolaidas. Parsinešėm, pakabinam, o joma jo, trys vienodo ilgio, o viena ar tai ilgesnė, ar tai trumpesnė. Žodžiu, nuvažiavom į IKEA, žmona nuėjo keisti. Riejosi gal valandą, kvietė aukštesnį vadybininką, vos policijos neiškvietė, apsižodžiavo baisiausiais, žodžiu, po ilgų rietenų per gerą valandą šiaip ne taip pakeitė.

Savaitgalį nusipirkom tokį vežimėlį. Sudėjau (grynas malonumas IKEA prekes surinkinėti). Prisimenu kaip sovietinę sekciją surinkinėjau, tai detalių teko dar nusipirkti, pjūklo reikėjo ir po to šiaip ne taip linguodama stovėjo, o plyšiai tarp detalių tokie, kad pirštas pralenda. O IKEA spintą (sudėtingesnę, nes paprastų tai jau šimtais – perdedu – dalykų surinkau) surinkinėjau, tai net durys gražiai užsidaro:) Tagi surinkau su maže (ot mano pagalbininkė) ir vežimėlį. Kažkaip viena rankenėlė kleba, pabandžiau pažiūrėti atidžiau ir visai nukrito. Pažiūrėjau, kad sriegiai nelaiko. Na, kaip vežimėlis be rankenėlės, reikia keisti? Be to, reklamuojasi, kad per 90 dienų gali grąžinti bet ką be jokios priežasties. O čia juk akivaidžiai kažkas negerai su sriegiais. Tik kažkaip baisoka, kai prisimenu kaip ten su žmona buvo. Bet aš savo žmoną pažįstu, todėl susirenku kvitus ir pranešu žmonai, kad varau pakeisti. Žmona pasisiūlo kartu. Ui, ne, susitvarkysiu ir vienas. Sako, kad susikaposi. Na, ne, sakau, turiu planą, jei ką nupirksiu kitą tokį patį, prie jų salėje išrinksiu, pasikeisiu į gerą rankenėlę ir grąžinsiu. Tiksliau, manau, kad tikrai taip nereiks daryti, užteks jog pasiūlysiu taip padaryti.

Atvažiuoju, išsimušu talonėlį. Baimingai prieinu, sakau:

– Laba diena, čia, va, sriegis blogas, norėčiau pakeisti.

– Gerai.

Pala pala. Kaip tai gerai? Be jokių kalbų, be nieko, be prieštaravimų? Gerai?

Dar parodžiau konkrečiau kas negerai ir po penkių minučių atnešė kitą. Dar per pora minučių apiformino pakeitimą ir viskas.

Grįžtu. Žmona nekantraudama:

– Na, kaip sekės?

– Gerai.

– Kaip tai gerai? Ėmė ir pakeitė, be skandalų?

– Aha.

Išvadas pasilikom kiekvienas savo galvose.

Ai, kol laukiau perskaičiau reklamą. Galite grąžinti per 90 dienų, jei nenaudota (logiška), neišpakuota ir nesurinkta. Hmz, kaip gali būti surinkta ir neišpakuota (nors gal turi ir tokių prekių). Bet įdomesnis punktas – neišpakuota. Juk grąžinimo esmė ir yra, kad nusipirkai, išpakavai, žiūri, joma jo, spalva nedera. Tiesa, rašo, kad tik tokiu atveju grąžins visus pinigus. O kitu atveju kiek grąžins? 90 proc.? 80 ? 20? 10 ? 🙂 Bet aišku, kad iš kitos pusės, išpakuoti nesuplėšant pakuotės praktiškai neįmanoma, o ji juk kainuoja. Ten kokią spintą kai surinkinėji, tai po kelių kartų surinkimo – išrinkimo sriegiai prasinešios ir nebelaikys – irgi nuostoliai. Tai kaip ir logiška. Tik tada tas reklaminis šūkis toks keistokas gaunasi. Ai, aš prie bet kokios reklamos galiu prisikabinti. O šiaip mananu viskas būtų žmoniškai ir logiškai, kaip kad su mano rankenėle ir buvo.

Pieštukėli, tu buvai planas B. 🙂 Juokauju.

9 comments

 1. Pieštukėli, o tai gal svarbiau, kas pirmą ir kas antrą kartą atnešė? 🙂

  s-j. Joma jo. Nu ne visi tokie išsilavinę kaip tu. Bandžiau googlinti, bet vis tiek nesupratau kas ta Ingrid 🙂

  Linoreta 🙂 Ta prasme planas A? Taip ir nebekeisti tos detalės? 🙂

  Like

  • piestukeli, bala nemate tu planu A ir B. geriau pasakyk gal zinai kodel taip persudytas IKEA valgyklos maistas. jau antra diena liezuvis apkartes 😦

   Like

 2. s-j, nebloga, nebloga ta Svensson 🙂
  Pieštukėli, keep smilling 🙂
  linoreta, aa, nelabai įdomi tavo mintis 🙂 Detalę galiu ir vienas pasikeisti 🙂 Gaila, kad Pieštukėlis tokia jauna, o aš dar be visa ko ir vedęs (: 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s