Tags

, , , , , , , , , , , , ,


Buvau ir aš naujame kino filme “Nematomas frontas” apie lietuvių pasipriešinimą kraugeriams komunistams, okupantams sovietams.

Nematomas_frontas

Juostelę jau turėjau anksčiau. Dabar laukiau, kada gi pradės rodyti filmą kino teatruose. Į premjerinius filmus pakvietimų negavau, taigi teko eiti kaip paprastam mirtingajam pirmą dieną kai pradėjo rodyti viešai su bilietais. Atvažiavom į kino teatrą anksčiau, kad bilietus gauti. Mano manymu turėjo būti pilnut pilnutėlė salė. Nustebau, nes kone pusė salės buvo tuščia. Na, taip, čia ne koks meninis veiksmo “šaudom ir gaudom”. Bet apie savo tautos istoriją, galvojau, kad daugiau žmonių norės pažiūrėti.

http://nematomasfrontas.lt/ – čia daugiau informacijos apie pačias juosteles, o ne apie filmą. O apie filmą daugiau (ir su nuotraukomis) – http://www.theinvisiblefront.com/ – tiesa angliškai. Bet šiaip nežinau, ar yra dar koks tundra Lietuvoje, kuris nebūtų girdėjęs apie šį filmą.

Tai man ir rašyti nelabai yra ką. Na, gal kad tai dokumentinis filmas, o ne meninis. Šiaip labai gerai, papildė ir paaiškino meninį filmą “Vienui vieni“. Nes kai žiūrėjau “Vienui vieni” tai man ne viskas aišku pasirodė, o dabar labai gražiai vienas kitą papildo. Naujausias filmas – dokumentinis ir todėl ne tiek įdomus, nes nėra veiksmo, o anas meninis, tačiau be istorinių faktų ne visada suprantamas.

Abu filmai apie tą patį Lietuvos partizaną Juozą Lukšą. Jo kovą prieš okupantus. Ir žmonišką meilę. Jis turėjo dvi meiles – Lietuvą ir žmoną Nijolę Bražėnaitę. Meilė moteriai jo atveju irgi labai įdomi ir tragiška.

Filme nesupratau momentų, kai parodė išdavikus. Ir normaliai kalba su tais išdavikais. Pvz., rodo, tą kuris išdavė Lukšą. Ir nieko, nieks jam snukio nedaužo. Kažkaip keistai.

Taigi labai naudingas informacinis filmas. Daugiau tokių reikia. Žymiai daugiau. Lietuviai turi kuo didžiuotis, turi ką atminti.

Iš praeities Tavo sūnūs te stiprybę semia.

Advertisements