Tags

, , , ,


Vasara, nesinori nieko sunkaus valgyti. Ir nors aš šiuo metu esu žaliavalgis ir nevalgau net tokių salotų, bet receptuką pametėsiu jums, o gal ir pats kada vėl mesiu žaliavalgystę arba kartais galima suvalgyti ir ne visai žaliavalgystės idėjas atitinkantį maistą. Bet kokiu atveju, manau, kad tai pakankamai sveikas maistas.

Cezario salotų receptų yra milijonas, taigi ir aš pateikiu visai neblogą ir paprastą receptuką. Visai paprastas, net ančiūvių nereikia, juolab, kad juos ne visi ir mėgsta.

Nuo ko pradedam? Na, gal nuo skrebučių. Arba dar nuo toliau – nuo česnakinio padažo. Nerealus dalykas – česnakinis padažas – visokiems marinavimams ir pan. Gaminasi labai paprastai: nulupam česnakus, sumalam per mėsmalę arba sublenderiuojam ir užpilam aliejumi. Aišku, kad pageidautina alyvuogių aliejumi.

Skrebučiai. Supjaustom baltą duoną kubeliais, na, kokią nors skrudinimui skirtą, apšlakstom česnakiniu padažu ir kokiom 3 minutėm į orkaitę, turim superinių skrebučių.

Padažas. Svarbiausia recepto dalis. Kaip ir sakiau yra visokių variantų, aš pateikiu vieną iš paprasčiausių:

1 valgomas šaukštas grūdėtų garstyčių

3 valgomi šaukštai grietinės

1 valgomas šaukštas cukraus

Druskos, pipirų ir alyvuogių aliejaus

Viską išmaišom ir turim irgi superinį Cezario salotų padažą.

Plėšom į lėkštę IceBerg salotas. Būtinai plėšom, o ne pjaustom. Tik lameriai pjausto, o aš kaip ir pažengęs maisto gaminime, todėl sąžinė nebeleidžia pjaustyti salotų.

Pakepinam plonai pjaustytą vištienos filė. Prieš tai šiek tiek druskytės ir pipiriukų, daugiau nieko nereikia, ant mažai mažai aliejaus pakepinam. Jei plonai atpjauti nepavyksta, tai galima su plaktuku šiek tiek pamušti, o ir šiaip pamušus minkštesnė gaunasi. Nuvarvinam aliejų, galima su popierine servetėle nuimti aliejaus perteklių, jei toks gaunasi.

Dedam vištytę ant salotų, jei dar šiltos, tai skaniau. Užpilam padažo, pabarstom skrebučiais ir tarkuotu Džiugo sūriu. Ir viskas 🙂

Cesario_salotos

Valgom, skanaus 🙂

Advertisements