Tags

, , , , , , , , ,


Vėl Antano L. rekomenduotas filmas. Oi, dar daug turiu jo rekomenduotų, bet dar nežiūrėtų. Tikrai įdomių rekomendavo. Pats nebūčiau kai kuriais susidomėjęs. Kaip ir šiuo. Lenkų gamybos. Man šiek tiek negirdėta – lenkai stato gerus filmus, net nepamenu kokį lenkišką filmą esu matęs. Tai arba nepamenu, arba nemačiau (“Keturi tankistai ir šuo” nesiskaito). Nors tikriausiai nepamenu.

Taigi labai kraupus istorinis filmas Roza / Rose / Róza (2011).

Rose (2011) roza-film

Lyg mačiau, kad amžiaus cenzas N18. Dėl filme rodomų žiaurumų.

1945 metai. Antrojo pasaulinio karo pabaiga. Tadeušas, buvęs lenkų kareivis, atvyksta į Mozūrija pas Rozą, kad perduotų jos žuvusio vokiečio vyro nuotrauką ir žiedą. Tadeušas priklausė Armijai Krajovai, dalyvavo Varšuvos sukilime, jo žmoną nužudė vokiečiai. Mozūrija iki karo priklausė Vokietijai, o po karo priskyrė Lenkijai. Dabar mozūrai engiami visų – ir rusų, ir lenkų. Rusai juos laiko vokiečiais, nors šiaip tai slaviška tauta. O lenkai tuo metu parsidavė sovietams, nors mozūrai save laikė lenkų tautos dalimi. Sovietų santvarka Rozai trenkia visu baisumu. Tadeušas nusprendžia šiek tiek padėti šiai moteriai. Paprašytas išminuoja bulvių lauką. Tačiau, pamatęs visą sovietų siaubą, imasi ginti Rozą ir palėpėje nuo pastovių prievartautojų slėptą Rozos dukrą. Sovietų saugumas imasi priemonių. Išduotas savų, Tadeušas patenka į žiaurių kankinimų kalėjimą. Kažkaip išgyvena (šis istorijos vingis nelabai tikėtinas). Roza nuo pastovių prievartavimų suserga ir miršta. Tadeušas ima globoti jos dukrą

Žmonių žiaurumas. Noras paprasto gyvenimo, be visų tų politinių rietenų. Atjauta. Pasiaukojimas. Išdavystė. Meilės troškimas.

Oi, norėjau dar parašyti filmo apdovanojimus, bet sąrašas iš kokių 30 punktų, tai gal nekopijuosiu to sąrašo, jei kam įdomu susiras internete, man tie apdovanojimai mažai įtakos turi.

Rusiškus komentarus skaičiau: propoganda, melas, išsigalvojimas, говноедское кино, провокация года. БРЕД ванючий. Тупая промывка польских мозгов ! Русские изверги, фашисты хорошие, такое дерьмо !

Tiesa, yra ir labai logiškų, kurie pripažįsta, kad stalinizmas ir bolševizmas sugriovė seną carinės Rusijos armijos drausmę ir tradicijas ir Raudonoji Armija tapo banditų armija.

Labai geras istorinis filmas. Kam įdomu sužinoti apie “šviesius” tarybinius laikus ir Didžiojo Tėvynės karo “didvyrius”. Pažiūrėkite, kad pamatytumėte tiesą.

Roza (2) Roza (3) Roza (4) Roza (5) roza (6) Roza roza1

Rekomenduoju.

Advertisements