Tags

, , , , , , , , ,


Na, va, pirmas Antano L. rekomenduotas filmas We’re No Angels / Mes ne šventieji (1989):

Were_no_angels

Juokingai su šiuo kinu išėjo. Antanas rekomendavo, ieškau. Randu 1955 metų ir 1989 metų. Kiek pamenu maždaug apie 1989 metus ir kalba buvo. Ok. Žiūriu kas čia per filmas. Komedija. Hmz. Skaitau siužetą:

Iš kalėjimo pabėgę du nusikaltėliai apsimeta kunigais tam, kad galėtų pereiti JAV – Kanados sieną ir taip išvengtų teisingumo.

Ir čia krikščionims rekomenduojamas filmas? Tai aišku, kad su tokiu siužetu bus išjuokiamas tikėjimas. Nea. Antanas ne tą filmą rekomendavo, matyt, aš kažką sumaišiau. Dar kartą pasitikrinu, metus, pavadinimą. Na, tas. Nėra šansų, kad būtų kitas.

Ok. Pradedu žiūrėti. Aha, kadaise esu jį matęs, tik nelabai pamenu kas ir kaip. Oho. Nors ir komedija, ir nors su tokiu keistu siužetu, bet filmas tikrai pasirodo labai krikščioniškas. Kažkur skaičiau, kad tai gali būti krikščioniško humoro pavyzdžiu. Ir dar prisimenu, kad kai žiūrėjau būdamas netikintis (na, koks ten tikėjimas tada tebuvo) ir dabar, tai diena ir naktis. Tada buvo eilinė komedija, be jokių gilių minčių, o dabar komedija su aiškiai išreikštais pamokymais, parodymais ir esmės atskleidimu.

Aiški linija yra stebuklų linija. Skirtumas tarp prietarų ir tikrų stebuklų. Mergelė Marija verkia ir žmonės linkę priimti tai kaip stebuklą, nors pasirodo, kad tai tik skylė lubose. O kad Dievas keičia žmonių likimus, sąmonę, charakterį, atsakingumą, sąžinę bei kitas dorybes, tai nelabai ir pastebime. Net toks paprastas dalykas kai meldžia batų, juos ir gauna, bet tai atveda prie žmoniškumo. Buvę kaliniai aukojasi, rizikuoja savo gyvybe, kad išgelbėtų kurčią mažą mergaitę. Ta plona riba tarp nuodėmingumo ir didvyriškumo. Dievo gailestingumas, atleidimas. Žmonių santykiai. Jauno vienouolio žavėjimasis apsimetėliu kunigu, jo draugiškumas, žmoniški santykiai pakeičia buvusio nusikaltėlio gyvenimą.

Oi, negaliu rašyti daugiau, kad labai neatskleisčiau siužeto. Nes po to bus neįdomu ir nelinksma.

Klasika, sakyčiau. Genialus filmas. Lyg komedija, bet nagrinėja tokius sudėtingus žmonių gyvenimo momentus, santykius tarp žmonių, atsistojimą suklupus, Dievo pagalbą. Tikrai labai geras krikščioniškas filmas.

Were-no-angels (2) we're-no-angels (2) were-no-angels (3) MCDWENO EC010 we're-no-angels (4) MCDWENO EC016 Were-No-Angels we're-no-angels we're-no-angels were-no-angels-3

Vaidina superiniai aktoriai: Robert de Niro, Sean Penn, Demi Moore ir kiti. Va, tas aktorius, kur vertėją vaidina irgi labai matytas ir juokingas 🙂

Ačiū Antanai už rekomendaciją, be tavo rekomendacijos tikrai nebūčiau žiūrėjęs šio filmo. O kitiems turiu džiugią naujieną – turiu visą sąrašą Antano rekomenduotų filmų ir net knygą (kurią jau pradėjau skaityti), taip kad laukite tęsinio 🙂

Ai, nors aš žiūrėjau krikščioniškomis akimis, bet jį galima žiūrėti ir šiaip for fun, kaip gerą komediją, labai nekreipiant dėmesio į dorybes, kurias propoguoja šis filmas. Net tada tai yra gera klasikinė komedija, o ne tos dabartinės, kur juokiamasi, kad žmogus pargriuvo ar koją jam kas pakišo. Ai, ne visiems patiks, mano žmonai nepatiko ir man teko baigti žiūrėti vienam. Bet jai visos komedijos nepatinka. Ir kaip gali patikti, juk ten linksma 🙂

Na, žodžiu, filmas – klasika, suteikęs daug malonių žiūrėjimo akimirkų.

Advertisements