Tags

, , ,


Visai patiko filmas: Salmon Fishing in the Yemen:

Salmon Fishing One Sheet_SalmonFishing_OneSheet

Lietuviai absoliučiai nesąmoningai išvertė “Tai nutiko Jemene”. Man labiau patiktų tiesioginis vertimas “Lašišų žvejyba Jemene”.

Situacija šiek tiek komiška. Arabų šeichas, būdamas be galo turtingas, užsimano (turi idėją, viziją) užveisti lašišas Jemene. Situacijos sudėtingumas prilyginamas žmogaus nuskraidinimui į Marsą. Na, visi žinome, kad rytuose karšta ir nėra vandens, praktiškai visur dykumos. Tačiau politinė situacija tokia, kad Dž. Britanijai reikia kažkokių teigiamų santykių su rytų šalimis ir anglų mokslininkas spaudžiamas priimti šį pasiūlymą.

Salmon Fishing In The Yemen

Vat, pagal tokį projektą ir nutariama veikti.

Filme daug pamokomo. Politinių žaidimų absurdiškumas. Nors man įdomesnė buvo šeimos krizės pavaizdavimas. Kaip ir ideali šeima. Gyvena sutardami. Tačiau karjera statoma aukščiau visko. Ir kai žmona net nepasitarus su vyru priima sprendimą dėl karjeros išvykti pusmečiui į Ženevą, tai yra taurės perpildymas. Vyrui prasideda taip vadinama “vidutinio amžiaus krizė”. Ir morališkai lyg ir ne visai gerai – vyras palieka žmoną, bet aš sakyčiau tai tik bausmė už darbo pastatymą aukščiau už šeimą.

Idėja. Idėjos siekimas. Daryti beprotiškus neįmanomus dalykus. Tokia yra žmogaus prigimtis – kurti, siekti, tobulėti, nesustoti, nenuleisti rankų.

salmon-fishing-in-the-yemen (2) salmon-fishing-in-the-yemen (3) salmon-fishing-in-the-yemen (5) salmon-fishing-in-the-yemen (6) salmon-fishing-in-the-yemen (8) salmon-fishing-in-the-yemen

Visai nieko, neblogas filmas. Gero žiūrėjimo.

Advertisements