Tags

,


Buvau Baltarusijoje. Na, ne šiandien, tik dabar suradau laiko parašyti. Prieš kelias dienas buvau, tai nemanau, kad kas nors per tą laiką pasikeitė.

Iš darbo komandiravo. Sakau, kad nelabai ir noriu. Bijau. Ten tamsu, šalta, baisu, skurdas, vargas ir panašiai. Sako, na, ne. Visai gražu ten. Eikit, sakau. Nuvažiuok ir pats pamatysi. Na, ok. Važiuosiu.

Žmonai pasakiau, kad varau darbo reikalais į Baltarusiją. Žiūriu ir nesuprantu. Marškinius tik lygina, kuprinę krauna. Ar tą pasiėmei, ar ano nepamiršai? Mielumo įsikūnijmas. Kai prieš kelias dienas į Šiluvą melstis važiavau, tai nei piršto nepajudino – pasiimk ką nori ir kaip nori. Vakare sugulam, aš visas suruoštas, praktiškai pats nei piršto nepajudinau, na, išskyrus dantų šepetuką. Bandau aiškintis kame reikalas. Žodis po žodžio ir aiškėja. Sako, va, kaimynas baltarusę parsivežė (vietoj senos žmonos), ten va tas pažįstamas žmoną į baltarusę (iš striptizo baro) iškeitė, ten va tas irgi baltarusę. Aha. Štai kur šuo pakastas. Žmonos nuomone baltarusės labai gražios ir karštos ir prie lietuvių lenda. Aha, prie manęs Akropolį irgi pastoviai kabinėjas, atseit, kažko paklausti. Bandau raminti žmoną, kad aš tik ją myliu ir į kitas nežiūrėsiu. Bet ji nelabai ramiai į tai žiūri. Ne, nu, ką aš gražių moterų nematęs, grįšiu ir vienas grįšiu.

Ankstus rytas. Labai ankstus. Išvažiuojam. Pasienis čia pat, net užmigti nespėju. Na, senokai per sieną (ne Šengeno, o Bosnija irgi nesiskaito, nes ten europiečius irgi labai laisvai praleidžia) važiavau, tai ten visokių durnų popiergalių pildymas su pasigasdinimais, kad jei kas bus blogai, tai atgal į Lietuvą neįleis. Bet šiaip greitai. Gal pusvalandis, maksimum valanda. Tuo tarpu kiti pažįstami praleido 9 valandas ant sienos – šiaip sau, be jokių aiškių paaiškinimų. Ai, aišku, kad visas užlaikymas iš baltarusių pusės.

Įvažiuojam į Baltarusiją. Hmz. Keista. Kelias asfaltuotas. Net gi platus. Be duobių. Rimtai galvojau, kad ten duobėtas kelias bus iki pat Minsko. Kas šimtas metrų sustatytos šiukšliadėžės. Švaru. Jokių šiukšlių. Ai, tikriausiai čia tik pasienyje su mumis, su Europa. Važiuojam toliau, nieko įdomaus, taip pat švaru, asfaltuota. Užmiegu.

Netoli Minsko prasideda mokamas kelias. Kaip ten man pasakojo? Klausiu, ar kelias mokamas tik užsieniečiams. Ne, kelias mokamas visiems, tik baltarusiams nemokamas. Nu 🙂 Beje, apmokėjimas labai šiuolaikinis, kažkoks elektroninis aparatas tvirtinasi prie mašinos stiklo ir jis net supypsi kai suveikia. Oho. Nieko sau tundra. Ir kelias tai autostrada. Na. Nieko sau. Kelias iš Minsko ir ne tai kad Vilnius – Kaunas, o šiaip nedidelis keliukas. Ir autostrada.

Minskas. Hmz. Na, gražu. Viskas tvarkinga. Be galo daug naujų namų, dar daugiau statybų. Jokių šiukšlių, ai, specialiai ieškojom. Vieną šiukšlę vis gi mačiau. Rimtai – vieną. Per visą Minską kiek važinėjom. Bet ne mes būtume, jei nerastume daugiau – ten kur gėlyčių katakombai, po žolyte vis gi yra primėtyta kancarų. Nesimato, bet kas ieško tas randa. Reklamos gal ir ne tokios spalvotos, bet už tai namai gražesni, ne tokie aptriušę kaip pas mus. Gražu, “odnako”. Dar apie vakarą. Pilna vakare žmonių. Išeina į gatves, sėdi ant suoliukų. Kažkaip ramu, saugu. Batka saugo 🙂 Ai. Einam pro kavinę. Ten išėjusi chebra parūkyti, kalbasi, išgėrusi. Klausau ir kažkas ne taip. Lyg ir rusų kalba, bet kažko trūksta. Klausau, klausau, taigi rusiškų artikelių nenaudoja – nesikeikia. Ot, kaip rusų kalba be keiksmažodžių.

McDonald’s – ten net ne eilė. Ten minia. Va, paimkim kokį nors mūsų ir į jį pilnai pilnai prigrūskim žmonių, va, ten tokios eilės. Kiek mačiau, tai visada. Na, šiaip tik du kartus mačiau. Tik vieną kartą valgėm. Bet eilė eina greitai. O prie mašinų prieina su aparatais (oho!) ir užsako, kai privažiuoji, tai jau padaryti. Ok. Ką valgyti? Labai troškina, tai galvoju paimsiu didelį kompleksą. Hmz. Pas juos kompleksai vadinami Obed (pietūs). Na, man vakare užsisakyti pietus nelabai, tai sakau:

– Ja chočiu kompleks, – ir žiūriu ar supras. Ta palinksi galva, suprato, aš toliau:

– Bolšoj.

Dabar ji nesuprato:

– Čio?

Aš nuo to “čio” pasimetu ir sakau, kad ok, bus gerai kompleks. Tai ar gavau didelį ar ne, taip ir nežinau. Bet vienas pas mus gėrė 0.8 l Coca Cola – čia tikriausiai didelis pagal juos. 0.8 🙂 Pas mus didelis 0.5, jei neklystu.

Na, tokio bendro lyg prirašinėjau. Merginos ir moterys. Svarbiausia. Bet tiek to. Apie jas ir visa kitka kartu su nuotraukomis.

Kas nustebino. Šiuolaikinės technologijos ir šventas paveikslas kartu. Jiems normaliai dera. Na, man irgi dera, bet Lietuvoje taip nesu matęs.

Kaip tas senis pateko į kadrą? Nežinau 🙂 Na, ką merginos tikrai gražios.

Oho, tikrai gražios merginos. Gal ir ne veltui žmona taip nerimavo. Nors tokių gražių ir Lietuvoje pilna. Bet čia jos labiau šypsosi.

Panašu, kad Baltarusijoje irgi plonų kultas. Europa irgi 🙂

Egzotika. Kinietės. Gražiai skambina.

Čia pirmą kartą sunerimstu. Kaip matote tą bičą kažkas kitas fotografuoja, o aš tik panas nutariau nusifotografuoti, o jos jau spokso ne į tą kažką, o į mane. Abi. Na, bet šios nelabai mano skonio 🙂 Nusiraminu.

Nepamenu ką fotografavau. Merginas ar smuikininkus. Manau, kad smuikininkus.

Narodnoje gulianije 🙂

Paklausiau, ar galiu nufotografuoti. Ui, žinoma. Šypsenos iki ausų, akys žibsi. Po to dėjau į kojas 🙂

O čia tai tikrų vyrų mašina. Neblogos mašinos Baltarusijoje 🙂 Beje, tikrai senų žiguliukų beveik nėra, vien užsienietiškos kaip ir pas mus.

Ech, patinka man liaudiška muzika. O baltarusiška tokia energinga ir linksma.

Kosmonautai 🙂

Čia garbės žodis ne tą merginą fotografavau. Buvo žaidimo World of Tanks (beje, baltarusiškas ir sako, kad net 27 vietoje pasaulyje, pavaro, ane) pristatymas, tai susodino kareivukus ir jie mokinosi kariauti. Nelabai matosi (jų ten daug prisodinta 30-50 kokių), nes bijojau kareivius fotografuoti, sako, kad visose šalyse draudžiama, o ypač tokiose kaip Baltarusija. Beje, apie kareivius. Man sakė, kad jų ten visur daug ant kiekvieno kampo. Nepasakyčiau, kad ant kiekvieno kampo, bet matosi, kad kareivis pas juos pagarboje ir jei jau kur eina, tai uniformos nenusiima. Tarkim ir į diskoteką eina su uniforma ir matosi, kad panoms tai patinka. Šiaip galingai atrodo. Ai, dar mačiau su labai gražiom uniformom vaikučių, na, tikrai jiems dar 16 metų nėra, tokie jauni, iš kažkokios karinės mokyklos (kadetai?), bet uniformų gražumas, tai oi oi oi, vieni su tokiomis juodomis – gražumėlis. Ai, o kaip matot net kareivių nelabai eina nufotografuoti iš kart mergos į mane atsisuka. Bet graži, ane? 🙂 Ta raudona aišku.

Plonų kultas. Nors čia gal dėl to, kad su korėjiečiais susiję. Kažkaip net ne sexy. Kur šiknos? 🙂 Na, gal dar užaugs.

Ups. Va, kur šiknos. 🙂

Va, šita labai sexy. Raudonai balta. Kažkas idealaus.

Balta – raudona. Gražu. Apie linijas patyliu 🙂 Gražus gi tas pasaulis.

Na, va. Prasideda. Vakare, balius, banketas, furšetas ar kaip ten vadinas. Ateinam. Šampano. Sumuštiniai. Vynas. Tačiau kai prasidėjo koncertas tai pamiršau ir valgyti, ir gerti. Taip nepersivalgęs ir nepersigėręs ir išėjau. Elektriniai smuikai, o kokia ekspresija. Jėga. Išsižiojau.

http://youtu.be/phfAo2gy5bU

Net video padariau. Ui, kaip juda.

Ta po dešine kažkokia labai egzotiška. Na, ir to bičo sagtis – kaukolė ant beveik pimpalo, na, aš tai būčiau prietaringas – kaukolės ant pimpalo nenešiočiau, kaip ten sakoma, dėl visa pikta. o tai maža ką – pats svarbiausias organas.

http://youtu.be/ezFLu_ew6LM

Vaikščiotojos. Tiesa sakant niekaip negaliu suprasti ir kodėl jos kažkam patinka. Nei judesio, nei šokio, nei ekspresijos, nesąmonė kažkokia.

http://youtu.be/zlw2lgTokG8

http://youtu.be/iq6Vq2Id9Os

http://youtu.be/2c4T45PxP4o

http://youtu.be/yqzfEIcobBs

Na, čia aš ir supratau kas per vienos tos baltarusės. Va, ta po kairei. Kaip ten sako – atsiduočiau nedraugavęs. Aišku, labai patiko, kad baltarusių liaudies motyvais. Bet jau ta ekspresija, tas judesys. Kaip išsižiojau, kaip seilė nutyso, tai ir viską pamiršau. Beje, labai įdomus dalykas. Vat kitos moterys traukia seksualine prasme, t.y. galvoji oi, kaip gerai čia ją į lovą, kokia graži, na, ir žodžiu, praktiškai atsistoja. O čia kažkas daugiau. Čia ne tik seksualinis potraukis. Čia kažkokia man nežinoma trauka.

Vėl vaikščiotojos šiek tiek apramino. Bet prieš tai buvusių negaliu pamiršti.

http://youtu.be/E-wH7AUSgzw

Baltarusiška Viagra. Čia kaip suprantu viena iš populiariausių grupių Baltarusijoje. O ta blondinė – ryža mane “damušė”. Irgi ta keista trauka. Juokingiausia, kad ji ten dainuoja, aš pirmose gretose ir ji mato kaip mano seilės ant jos nutysusios, bet įdomiausiai, kad ji patenkinta buvo, kad būtent į ją įsikliopinau. Tokia šypsenėlė 🙂

Beje, dainavo kažkokių 2012 ar tai 2013 metų topą. Tai žodžiai maždaug tokie: Nenoriu aš į Europą, aš mylėsiu mūsų paprastą vaikiną. Aha, aktualu vadinasi nutekėjimas į Europą. Ir dainuoja ir taip man šypseną numeta, akimis pavarto. Tai joma jo aš prie ko, prie to geidžiamo europiečio, ar paprasto vietinio vaikino,

http://youtu.be/KowNvBsdaCk

Vėl šiknos. Na CanCan bent jau šiek tiek pajuda. Ne taip ir blogai. Nors. Apart, kad šiknas parodė nieko gero.

Išėjo bičas, kažkoks Baltarusijos super žvaigždė. Blin, galvoju, tai kaip čia dabar reiks ne į mergas žiūrėti, aš ką žydras koks? Bet tik viena daina vienas, o vėliau:

http://youtu.be/wV1aJMNygE0

Ot genialu, nereikia mokėti jokiai merginų palaikymo komandai, pačios šoka ir dar džiaugiasi, kad leidžia pašokti. Ot, moka rusai (baltarusai) šou daryti. O dar nenorėjau eiti.

O čia va prie namų tokios žaidimų aikštelės. Kaip pas mus kokioje Europopoje Akropolyje. Tik pas mus už pinigus, o pas “Batką” nemokamai.

Čia “Batkios” rūmai. Maži tokie.

Čia šiaip gyvenami daugiabučiai. Irgi nemaži.

Dangoraižiai. Manau, kad mūsų žemesni.

Cerkvė. Beje, kažkokia ne visai pravoslaviška, be kupolų. T.y. pravoslaviška, bet tokia beveik katalikiška, maišyta, žodžiu. Ir daugiau tokių mačiau. Tiksliau su kupolais nemačiau.

Metro. Fainas dalykas. Kiek daug jaunų žmonių. Ateinam, žiūriu kaina 3700 rublių, prieinu ir klausiu, o kortele atsiskaityti galima, pardavėja į apdulkėjųsį aparatą pažiūrėjo ir sako taip testinai:

– Nu neznaju.

O už manęs eilė, žodžiu chebra primetė, kad čia 80 ct mūsiškų maždaug, tai sumokėjo už mane grynais.

Po to radom Bulbašo parduotuvę. Tut kartočka mne i pošla. Joke.

Metro vėl. Irgi prikolas. Važiuojam, aš savo įpročiu pradedu nužiūrinėti merginas. Pirma artimiausia mergina. Ui, taigi ji į mane spokso. Nuleidžiu akis. Pakeliu vėl. Joma jo. Vis tiek spokso. Nužiūriu kojas, joma jo, kokios dailios. Pakeliu akis, o ta vis dar į mane įsistebeilijusi. Jooo. Aš taip nepratęs. Ir šiaip gatvėje labai dažnai pagaudavau merginų žvilgsnį. Dabar supratau, ko vyrai taip lydosi dėl tų baltarusių.

Ir gatvių pavadinimai – Nemigos (tik kirčiuoja kažkaip ne taip), Melnikaitės, Kalvarijų ir dar kiti lietuviški. Tik labai įdomu, kad visur baltarusiški pavadinimai ir metro stotelių, čia kai parašyta, o kai žodžiu, tai rusiški, pradžioje klaidžiojom, kol supratom.

Biblioteka. Lankytina vieta. Jo. Nemaža tokia.

Šalia rajoną stato. Jie nestato namų, iškart 10-20 kranų ir iškart visą rajoną.

Bilietas pakilti į apžvalginę aikštelę virš bibliotekos. Šiek tiek virš 3 Lt gaunasi (nebebandžiau kortele:) ). Kartais jų kainų nesupaistysi. Tai pigu, tai brangu. Šokoladas, kiek paskaičiavau, tai maždaug tiek kiek pas mus. Beje, labai skanus, tik pavadinimas Komunarka erzino. Daug prisipirkau, įvairiausių (didesnė įvairovė nei pas mus), skanumėlis. Ir šiaip pas juos dėl pavadinimų ir SSSR, ir Leninas ir panašiai vis dar pagarboje. Ai, dar dėl kainų. MsDonaldse šiek tiek pigiau nei pas mus. Panašiai, jei pas mus kompleksas 16 Lt, tai pas juos 13 Lt, čia grubiais paskaičiavimais, bet pigiau. O Bistro kažkokiam valgiau, tai virš 20 Lt sumokėjau už absoliučiai šaltą ir neskanų maistą. Ai, salotos buvo skanios. Vištienos. Pradedu valgyti ir ką jūs galvojate. Vištienos salotos susideda iš vištienos 🙂 Pas mus tai būtų 10 proc vištienos ir 90 proc. kitko. O čia kokį 60-70 proc. virta vištiena, tada dar kumpis, raugintas (ar marinuotas) agurkėlis, svogūnas, majonezas, gal dar kas, žodžiu labai skanu.

Vaizdas iš viršaus.

Dar. Joma jo. Gražus tas Minskas. Ir neskurdus.

Statybos. Statybos ir dar kartą statybos. Iš kur pas juos tiek pinigų? Taigi totalitarinė valstybė. Kažkokia nesąmonė. Pirmą kartą matau, kad baimės ekonomika gali veikti sėkmingai.

Sulaukėm nakties. Išgėrėm alaus, sidro. Šiaip kaip tokioje vietoje tai nebrangiai gavosi. Pigiau nei tarkim kur nors pas mus senamiestyje. Ai, bet svarbiausia, kad skanus buvo.

http://youtu.be/ploCHwdf8_o

O naktį pasirodo, kad ta biblioteka įspūdingai apšviečiama. Joo. Kietai. Nebesigailiu, kad atvažiavau.

Po to nuvarėm į po Nepriklausomybės aikšte įrengtą prekybos centrą. Aha, 3 aukštai po žemėmis pačiame centre. Krūtai. Ir ko tie baltarusiai važiuoja pas mus į Akropolį. Visko ten yra, viskas gražu, blizga. Sako, kad pas mus pigiau. Gal. Nelabai orientuojuosi kainosi. Prisipirkau šokolado, dar vodkos butelį (tik ne Bulbašo, to labai nemėgstu), bistro pavalgėm.

Pačiam centre – bažnyčia. Užėjau į vidų. Ui, kokia graži – balta balta viduje. Gieda kažkas. Nepatogu buvo fotografuoti, o dar moteris prie įėjimo kažką lyg pardavinėja kaip sargė kokia. O gal tik pasirodė. Bet labai gražu viduje. Toks kontrastas su išore.

Pasirodo, kad katalikiška. Kaip įdomu. Pačiam centre ir ne cerkvė.

Šalia memorialas atomo aukoms atminti, atvežta iš įvairių pasaulio katastrofų vietų radioaktyvių žemių. Įdomu.

Centre gatvių platumas. Keturių juostų į kiekvieną pusę. Joo.

Trečia diena be žmonos.

Čia save nukirpau (ir kam gi aš galiu būti įdomus, o va mergina). Vis galvojau ar apkabinti ją per liemenį ar ne. Bet ten gi nuoga. Pabijojau. Neapkabinau. Man dar pas žmoną grįžti reiks.

Ketvirta diena be žmonos.

Noriu noriu … Noriu greičiau į Lietuvą. Pas žmoną. O tai čia tokios merginos. Ui.

Namo. Ir vėl statybos. Vėl begalės gražių namo. Neblogai tas “Batkia” tvarkosi.

Siena sugrąžino į realybę. 2 val. be jokio ryšio. Ir dar sakė, kad čia greitai. O šiaip labai ntikėtai graži šalis ta Baltarusija pasirodė. Gal kad Minskas, sostinė. Bet tai ir pas mus nuvažiuok kur į kaimą, tai neblizgės. O šiukšlių Vilniaus mieste pilna visur.

Džiaugiuosi, kad paleido atgal namo. Nors sako, kad Lukašenka už Ukrainos vientisumą. O prieš patį Lukašenką nesu niekada nieko blogo pasakęs. Tik prieš komunistus. Tai matyt ir neįdomus jam.

Jei reiks darbo reikalais dar važiuoti, tai mielu noru važiuosiu. Ten gražios merginos, šaltas alus. Ui, čia pas mus taip. O pas juos – ten gražios ir karštos merginos 🙂

Ai, pabaigai pora baltarusiškų anekdotų.

Ja pju vsio što na bukvu Š. Šampanskoje, šamagon, špirt i što naljiot.

Antras geresnis:

Egzaminas. Graži blondinė ir profesorius nori kaip nors jos pagailėti. Aha, dabar aš suprantu jį 🙂 Na, sako, užduosiu jums lengvą klausimą, atsakai – išlaikei:

– Prezident USA (teper uže byvšyj), tri bukvy, vtoraja u.

Mergina pagalvojo:

– Da ladna.

Išversiu. Profesorius: JAV prezidentas iš trijų raidžių, antra u. Turėjo galvoje Buš.

Merginos reakciją išversti sunku. Bet maždaug: Nu baikit. Ji turėjo galvoje, ai, nerašysiu čia rusiškų žodžių iš x raidės su antra u. 🙂

Geras šitas.

Advertisements