Tags

, , , , ,


Apie šį filmą senokai buvau girdėjęs, bet vis neviliojo pavadinimas pažiūrėti. “Pabėgimas iš pragaro” ar “Pabėgęs iš pragaro” net nežinau kaip geriau versti. Gal geriau “Pabėgęs” (o kodėl tada ne Escaped, o Escape, ai, ką čia anglams aiškinsiu), nes nėra akcentuojama į patį pabėgimo procesą, o daugiau jau į įvykusį įvykį. Taigi “Escape from hell“:

Šis kadras labai patiko, nors jis ir ne visai dera su tolesniu filmu, t.y. pagal šį kadrą galima pamanyti, kad tai kokių 1950 metų gamybos filmas. Ne, toliau viskas šiuolaikiška, spalvotai. Bet tas senovinis labai į temą.

Panašiu pavadinimu yra ir daugiau filmų, aš jų nematęs ir todėl dabar kalbėsiu būtent tik apie šį 2000 metų gamybos.

Kodėl vengiau šio filmo? Na, tokiais pavadinimais paprastai vadinami kokie siaubo filmai, o aš nesu jų gerbėjas. Na, ir šiaip kas per filmas gali būti tokiu pavadinimu. Vėl kažkokia alegorija. Kažkaip niekada nepagalvojau, kad tai gali būti tiesioginis pavadinimas, ne kažkokia perkeltinė prasmė. Pragaras šiame filme ir yra pragaras, o ne kažkokios ypač sunkios gyvenimo sąlygos. Na, jau įdomiau.

Pagrindinis filmo veikėjas karjeros aukštumų pasiekęs daktaras:

Tačiau praradęs gyvenimo tikslą, prasmę ir todėl ir gyvenimo džiaugsmą. Išgelbėjęs vienam geram šeimos vyrui gyvybę jis eilinį kartą nustemba, kai šis pravirksta, nes nori grįžti atgal ir pasakoja apie nuostabų pomirtinį gyvenimą Rojuje. Daktaras pradeda artimiau bendrauti su ligonines psichologe (ach, kokios tos moterys gražios ir kaip tas durnelis galėjo prarasti gyvenimo džiaugsmą, kai tokia gražuolė šalia):

Taigi psichologė jau kuris laikas renka informaciją apie pomirtinį gyvenimą. Ji surinkusi daug liudijimų, filmuotų pasakojimų apie nuostabų Rojų. Ji galinti įrodyti, kad Rojus egzistuoja, tačiau karts nuo karto įvyksta ir ne visai gražūs pomirtinio gyvenimo pasakojimai. Kas tai? Pragaras?

Gydytojas kenčia nuo santykių su buvusiu alkoholiku tėvu:

Jis galvoja, kad neatleidęs atsivertusiam krikščioniui tėvui, taip jį pasiuntė amžinoms kančioms į pragarą. Jis sugalvoja pats patikrinti kas bus po mirties. Susileidžia mirtiną dozę vaistų ir praneša draugams, kad jį atgaivintų. Iš pat pradžių patenka į Rojų:

Tačiau labai greitai nubloškiamas į pragarą:

Jo mama jaučia kažką negera ir meldžia Dievą, kad pagelbėtų jos sūnui. Dievas išgirsta jos maldas ir sugrąžina gydytoją į gyvenimą, tačiau velnias nenori jo paleisti ir iš pragaro vejasi gydytoją ir į šį pasaulį. Gydytojas bėga slėptis į bažnyčią:

Tačiau bažnyčia yra tik sienos, tik plytos, tik pastatas ir nieko daugiau. Tik žmonės ir tikėjimas daro tikrą Bažnyčią.

Ui, filmas yra didaktinis, pamokomas. Vaidyba ir visi spec. efektai aišku ne holivudiniai, todėl tenka labiau sekti ne vaizdus, o pačią norimą perduoti mintį.

Beje, filme keliama ir idėja, jog neužtenka būti šiaip geram žmogui, rūpintis šeima, vaikščioti į bažnyčią, šelpti bažnyčią. Na, šita vieta silpnesnė (ginčytina teologine prasme, nors tas jo pokalbis su broliu per greitas, kad suprasti apie ką jis) filme, o daugiau gal ir viskas kitkas stipru. Na, gal dar kelios vietos. Pvz. jam sako, kad tau dar ne laikas ir ne į gyvenimą sugrąžina, o numeta į pragarą. Bet, ai, kiekviename gi filme yra liapsusų.

Geras pamokomas filmas visiems tiems negeriečiams, kad sužinotų, kas jų laukia po mirties.

Ai, beje galima online pažiūrėti čia: http://bogvideo.com/movies/1051_sbezhavshij_iz_ada_escape_from_hell/.

Gerų minčių po filmo.

Ai, svarbiausias gi dalykas. Jei neklystu tai tik visai neseniai gydytojai patys paliudijo apie pojūčius po mirties. Iki šiol liudijimai buvo ne profesionalų gydytojų, o šiaip paprastų žmonių. O dabar savo mirties patirtimi – liudijimais dalinasi ir gydytojai. Kai buvo statomas šis filmas dar tokių liudijimų lyg nebuvo. O gal susimaišiau datose, gal kaip tik filmas sukurtas po to kai atsirado tokių liudijimų. Ai, koks skirtumas dabar. Prieš ar po 🙂 Esmė, kad yra šiai dienai ir gydytojų liudijimų.

Advertisements