Tags

,


– Bet tu tai cholerikas pagal tipus, – sako man ir aš nustembu.

– Kaip tai cholerikas? Ne, aš flegmatikas. Gal truputį melancholikas, labai mažai sangvinikas, bet tikrai ne cholerikas.

– Ne, tu tipiškas cholerikas, pasiskaityk apie juos.

Papasakoju žmonai šį pokalbį. Ta irgi juokiasi:

– Nesąmonė. Jei tu cholerikas, tai kas aš tada.

Rimtai, o kas gi? Galvoju. Super cholerikas. Ne, kažkaip nesąmonė. O, sugalvojau:

– Neurotikas.

Pasakau juokais, bet po to nutylu, o juk rimtai teisingai apibūdinau.

Na, ką baisiai nustebęs, kad mane išvadino choleriku einu skaityti, kas jie per vieni.

<<…tai žmogus, kuris yra labai aktyvus, ir jo energingumas liejasi per kraštus. Atpažinti tokį žmogų komunikuodami galime iš jo greitos ir garsios kalbos, įtaigios gestikuliacijos. Savo emocijų nesutramdantis ir greit užsiplieskiantis cholerikas verčia aplinkinius į jį žiūrėti atsargiai. Kiti žmonės choleriką dažnai laiko kaip sunkiai prognozuojamu, todėl linkę jo privengti. >>

Na, man tinka tik tai, kad greitai (nors ne taip ir greitai) kalbu. Pakankamai garsiai. Bet čia dėl to, kad pasitikiu savimi, o ne dėl charakterio savybės. O kartais kalbu tyliai, kad pabrėžti pasitikėjimą dar labiau.

Įtaigios gestikuliacijos? Na, nevengiu gestų. Bet ten su kokiais italais ar kitais iš šiltų kraštų nėra ką lygintis.

Savo emocijų nesutramdantis? Na, ne. Nebent kokio magnio trūksta ir nervai nelaiko. Bet tai mineralų trūkumas, o ne charakteris.

Nenori pripažinti, kad neteisus. Na, jau ne. Labai lengvai pripažįstu, jei kur suklydau.

Cholerikas – neurotiškas ekstravertas.

Flegmatikas – emocianaliai stabilus intravertas. Vo. Va, čia tai apie mane.

Flegmatikas. Charakterizuojamas žemu aktyvumo lygiu, pastovumu. Jo judesiai lėti ir ramūs, mimika bei kalba – irgi. Jo jausmai yra gilūs. Užsispyręs ir kryptingas, jis retai nesusivaldo, nelinkęs reikšti emocijas, nelinkęs į afektus. Gerai suplanuoja savo jėgas ir visada užbaigia pradėtą darbą iki galo. Savo jėgas linkęs tausoti, be reikalo jų nešvaistyti. Vienose situacijose flegmatiko savybės gali būti teigiamos – ištvermė, pastovumas, minčių bei jausmų gilumas, o kitose situacijose šios savybės gali pasirodyti neigiamomis – vangumas, tingėjimas, emocionalumo stygius.

Nu, va. Čia tai apie mane.

Tai įdomu, ar aš tik noriu būti flegmatikas, o esu cholerikas, ar tiesiog viduje esu flegmatikas, o aplinkiniams atrodo, kad cholerikas. Čia tas pats kai pasakau, kad esu absoliutus intravertas, tai visi juokiasi, atseit, be galo laisvai ir įdomiai bendraujantis esu. Nesąmonė – esu intravertas, kuris bendrauja. Kartais. Jei tema man įdomi, o kitu atveju galiu sėdėti vienas kamptutyje ir tylėti.

O gal tiesiog maišytas. Arba vieną dieną toks, kitą kitoks.

Advertisements