Tags

, , , ,


Pasitaikė perskaityti pakankamai ploną, bet labai gilią knygutę apie krikščionybę “Tikėjimo slėpinys”:

Pradžioje pavadinimas “Tikėjimo slėpinys” kaip ir atrodė nelabai vykęs. O ypač prierašas “Įvadas į katalikybę”. Jei kas yra ne visai katalikų tikėjimo, o tarkim protestantų, tai nemanau, kad šioje knygoje būtų, kas nors ypatingai skirtingo ar prieštaraujančio. Nors aišku, jei iškils kažkokių nesuderinamumų, tai šiaip ar taip autorius pabrėžia, kad savo samprotavimus grindžia ne tik bendrais krikščioniškais dalykais, bet konkrečiai katalikų tikėjimu. Gal net galima sakyti, kad ir kitiems paaiškina, kodėl katalikai tiki tokiais dalykais ir kodėl tai nėra nesuderinama su protestantais (kurie pvz. nepripažįsta išpažinties).

Ai, dar pradžioje, kur ją patogiai ir nebrhanghiai įsigyti.

http://www.patogupirkti.lt/knyga/Tikejimo-slepinys-ivadas-i-katalikybe.html

Tikrai nebrangiai, sakyčiau praktiškai nemokamai, nes tokio gilumo minčių apie krikščionybę net nepamenu kada skaičiau. Ir berods net pristatymas nemokamas, nors gal dabar padarė nuolaidą pačiai knygai, ai, koks skirtumas. Vis tiek kaina apie 10 Lt, o tai kapeikos. Ai, kas man patinka www.patogupirkti.lt, kad jie pristato į pašto terminalus Post24 arba LP Express, kas yra pigiau ir bet kuriuo paros metu gali pasiimti, važiuoji į darbą ar po ir pasiimi. Nerealiai patogu.

Toje nuorodoje yra ir oficiali anotacija, o aš parašysiu kelias savo mintis.

Jau nuo pirmo skyriaus sukėlė begalinį susidomėjimą. Pirmas skyrius berods ir vadinasi Trejybė. Na, visi žinome, kad yra vienas Dievas, bet trijuose asmenyse. Aha, man tas irgi painu. Slėpinys, sakyčiau. Ai, taip ir vadinasi knyga. Taip, kad labai į temą. Ir tada autorius kunigas teologas Michael Himes SJ mūsų klausia, o kas pasikeistų, jei vieną rytą atsikėlus išgirstume, jog nuo šiol bažnyčia skelbia, jog yra ne trys, o keturi asmenys. Ar mes suprantame kodėl trys? Kas tai yra? Ir toliau jis atskleidžia Dievo trejybės slėpinio esmę. Aišku, kad tai vis tiek lieka slėpinys, bet tam tikrą supratimą, aiškumą, viziją gaunam. Tyčiom nerašysiu kas tai yra, bet aišku (dabar jau man aišku), kad tai susiję su Meile, juk Dievas yra Meilė.

Ir kituose skyriuose taip šiuolaikiškai, naujoviškai aiškiai nagrinėjamos temos: Įsikūnijimas, Santuoka, Tarnystės. Net gi kas yra bažnyčia. Ne nu tikrai. Kas yra bažnyčia? Ir kam ji reikalinga. Aišku, kad ne apie pastatą eina kalba. O Sakramentai? Kam reikalingi Sakramentai? Krikšto, Kunigystės? Komunija? Aš manau, net tos krikščioniškos bendrijos, kurios nenori pripažinti Komunijos kaip sakramento (ir šiaip sakramentų), turėtų nusiraminti, kai perskaitys kas tai yra. Kas yra šiame pasaulyje šventi dalykai? Ok, ok. Pasakysiu. Viskas yra šiame pasaulyje šventi dalykai, viskas iš Dievo. Kai nėra nešventų vietų. Automobilis ar darbo vieta yra irgi šventa vieta. Tai kam mums reikalingos bažnyčios (kaip pastatas ir kaip bendrijos) ar kitos šventos lankytinos vietos, kaip Šiluva. Che, nesakysiu, visa tai šioje knygoje. Ai, dar apie Sutaikymo (hmz, aš vadinu Susitaikymo) sakramentą arba paprastai tariant išpažintį. Kam reikalingas kunigas? Kodėl negalima tiesiai Dievui atgailauti?

Labai graži Įsikūnijimo tema. Dievas sutvėrė gerus žmones. Jam taip patiko jo kūrinys, kad pats nusprendė prisiimti žmogišką pavidalą. Įsikūnijimas pats geriausias Dievo komplimentas Žmogui. Oi, ir taip per daug prirašiau, ką po to skaitysite knygoje. Na, bet aišku, kad knygoje žymiai plačiau ir įdomiau.

Knyga paremta kunigo paskaitomis (per radiją lyg). Tai yra klausytojams taip patiko jo paskaitos, kad klausytojai išsiprašė, kad išleistų šias paskaitas kaip knygą. Šiek tiek pakoreguotas, kad tiktų skaitymui, o ne klausymui. Tai sakyčiau savotiškas bestseleris.

Ai, ir dar kas džiugu. Pasirodo, kad ši knyga bei knyga Alister McGrath “Mokslas ir religija. Naujasis įvadas” (nors pastaroji dar nepažymėta kaip iš šios serijos) pradeda visą seriją “Siekiantiems begalybės” tokio pobūdžio knygų apie mokslą ir religiją bei naujausios žinios apie krikščionybę.

Tiesiog labai labai labai rekomenduoju. Aš sužavėtas.

Advertisements