Tags

, ,


Praeitame įraše “Laimingiausi pasaulyje žmonės” paminėjau, kad perskaičiau šią knygą:

Tai dabar kaip ir negražu neparašyti savo minčių apie ją. Tai Demoso Šakrijano pasakojimas, kurį užrašė Džonas ir Elizabeta Šeril.

Na, tokie teiginiai, kad “Knygoje atskleidžiama didelė paslaptis” mane nervina. Tačiau gal tai tik ant viršelio reklama, kad sugundyti durnelius žmones, bet viduje lyg nebuvo taip akcentuojama, kad tai nereali paslaptis. Kad tai nerealus dalykas tai taip, bet kad tai būtų paslaptis. Kokai čia paslaptis, Šventą raštą paimti ir paskaityti gali visi. Gal čia vertimas netikslus? Nes šiaip ką rašo tai dalykai geri ir įdomūs. Dar kas nepatiko – tai knygoje minima pranašystė, kuri yra kažkur užrašyta ir, jei ją perskaitys ne tas kam skirta, tai tas mirs. Mirs? Kodėl? Kažkaip nelabai su logika. Ir kur čia Dievo meilė? Gal tada laikai labai baisūs buvo, tai taip ir suprasdavo pranašystes.

Na, o daugiau nežinau. Ir tame susirinkime ši knyga buvo minima vos ne kaip stebuklinga. Kad ją perskaitę iš kart atsimaino. Nors jei tikrai kažkam taip įvyko, tai nebūtinai taip įvyks ir visiems. Čia tokia plona riba tarp knygos darymo stebuklinga ir savo patirties pasidalinimo. Jei tau per ją įvyko atsivertimas, tai tau tikrai ji atrodys kaip stebuklinga. Žodžiu, bent jau aišku, kad knyga kai kam pakeitė gyvenimą. Man nepakeitė, nors nepasakyčiau, kad savo pėdsako nepaliko.

Pirmiausiai su kuo suduriame šioje knygoje su tiesioginiu Dievo veikimu kiekvieną dieną. Taip ir yra, bet labai mažai kas tą jaučia. Kitka tai stebuklai, ypač išgydymai, fiziniai ir dvasiniai, persimainymai.

Ši knyga tai praktiškai biografinė Demoso Šakarijano istorija. Arba Tarptautinės Pilnos Evangelijos Veiklių Žmonijos Bendrijos įkūrimo istorija. Demosas Šakarijanas yra armėnas, sekmininkas su tėvais emigravęs į JAV. Jis ilgai ieškojo savo vietos po saule arba ilgai ieškojo savo talento, kurį Dievas jam paskyrė. Ir rado. Radęs jis tapo laimingiausiu pasaulyje žmogumi.

Tiesa sakant atvirai, bet mums lietuviams toks vardas pavardė kaip Demosas Šakarijanas nelabai autoritetingai skamba. Gal čia irgi viena iš priežasčių, kodėl tiek daug nusistačiusių prieš šią bendriją.

Viena mintis patiko. Necituoju, bet tik esmę. Vyksta kova tarp blogio ir gėrio. Karas. Ir mes esame kariai. Ir tie kurie yra priešakinėse linijose yra dažniausiai sužeidžiami. Pinigais, alkoholiu ir kitais nemoraliais dalykais. Aprašomas vienas iš pranešėjų. Kaip jis įtaigiai kalbėjo per susirinkimą, kaip verkė, kaip įtikino žmones ir kaip po to gviešėsi pinigų ir Demosas paliko jam jo pimigus.

Na, ir kaip ir sakiau įspūdingiausia šioje knygoje tai stebuklai. Daugybė jų.

Ai, kur ją gauti paskaityti. Manau, kad www.vzb.lt.

Advertisements