Tags

, , ,


Senokai berašiau. Užsiėmęs labai. Bet vis tiek per tą laikotarpį pažiūrėjau kelis filmus. Praktiškai visi buvo visiška nesąmonė. Nebent galėčiau surašyti pavadinimus, kurių geriau nežiūrėti, bet tingiu. Va, vienas šiek tiek vertesnis dėmesio – Mėnulio Lietuva (1997). Imdb rodo 1998 metus. O Wiki 1997. Ai, koks skirtumas.

Kodėl šiek tiek vertingesnis? Gal dėl to, kad režisierius lietuvis – Gytis Lukšas. Ir visi aktoriai lietuviai. Ir rodo pokario Lietuvą. Gal dėl to.

Tačiau nepaliko tokio įspūdžio kaip “Vienui vieni”, jau nekalbant apie šedevrą “Ekskursantė”. Dabar, pradėjus rašyti, ieškojau imdb nuorodos, tai pamačiau, kad tai yra tragikomedija. Tai gal viską ir paaiškina.

Tragikomedija.

Ir lyg Angelė turėjo vaizduoti gėrį. O Jėzus, partizanų vadas irgi kažkoks fantasmagoriškas. Ai, kai kur sako, kad šis filmas paliečia Lietuvos partizanus. Na, nežinau, kažkaip labai jau keistai. Ir tas vardas Jėzus. Kažkaip man užneša į kičą arba į tragikomediją. Ir miršta jis nuo Angelės išgelbėto čiochnuto ruselio rankų – pasmeigia besimylintį šakėmis.

Parodoma tikrai daug tiesos apie sovietinę Lietuvą. Bet nežinau, man kažkaip nelimpa. Gal aš nesuprantu tragikomedijų. Kas čia per žanras. Nei komedija, nei tragedija.

Gaila, kad mažai kas beskaito mano įrašus. Pasidalintų savo nuomone, padiskutuotume.