Tags

, , , ,


Juokingai čia su šituo kinu išėjo. Norėjau kokio įdomaus rusiško filmo. Pagooglinau ir radau:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE_%D0%B1%D1%8B%D1%82%D1%8C_%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BC_%28%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BC,_2013%29

Režisierius Aleksei German, daug maž peržvelgiau, pagal brolių Strugackių romaną Трудно быть Богом. Visko neskaičiau, nemėgstu prieš filmą skaityti, bet maždaug permečiau akimis, kad panašu, jog neblogas filmas. Įvedu youtubėje į paiešką. O. Yra visas pilnas filmas. Tiesa, labai nenustebau, nes dabar youtubėje daug filmų.

Taigi pradedu žiūrėti. Įžangoje eina vokiškas tekstas. Be vertimo. Bet galvojo, va, taip ir gaunasi, kad kai nori nemokamai pažiūrėti, tai teks susitaikyti su vokiška versija, toliau žiūriu rusiškai, tai, ok, apseisiu be įžangos, nors ją daug maž ir suprantu, šiaip ar taip mokykloje mokiausi šiek tiek vokiečių kalbos.

Vaidina Regimantas Adomaitis. O faina, lietuvis. Režisierius Peter Fleischmann. Hmzz. Lyg rusiška pavardė režisieriaus buvo, o čia kažkokia labai jau vokiška. Nors kai pagalvoji German – Germanija, turi sąsajų su Vokietija. Matyt, kažką apsirikau, gal ten ir ne režisieriaus pavardė buvo. Žiūriu toliau, kažkokie spec. efektai labai jau vaikiški, o filmas juk turėtų būti naujas – net 2013 metų. Baigiau žiūrėti. Kažkas ne taip. Vėl grįžau į rusišką wikipedia. Aha, pasirodo, kad labai įdomi istorija. Kad Strugackiai norėjo, jog režisieriumi būtų Germanas, bet paskyrė Fleischmaną, dėl ko Strugackiai pyko labai, nebeprižiūrėjo filmavimo ir kai išėjo filmas, sakė, kad niekam tikęs ir net nepanašu į jų mintį. Ir po daugelio metų Aleksei German nutarė pats pastatyti. Daug metų statė – nuo 1999 metų. Numirė ir Stugackis, numirė ir pats Germanas. Bet filmas praktiškai baigtas ir jį http://www.imdb.com/title/tt2328813/ už kelių dienų (lapkričio 9 berods) tik pristatys Romos festivalyje. Germano sūnus užbaigs (t.y. jau užbaigė matyt). O aš žiūrėjau seną 1989 metų versiją http://www.imdb.com/title/tt0097292/ :

Germano versiją būtinai norėsiu pamatyti, o kol kas apie šį. Scenarijus įdomus. Ateitis. Žmonės stebi planetą, kurioje vyksta viduramžių kovos (tipo, Stalinas su Berija nori pavergti visą pasaulį) ir ar stebėtojai išliks neutralūs matydami kaip žudomi tokios pačios protingos būtybės. Kadangi tarybiniais laikais statytas pagal sovietų užsakymą tai šiek tiek matyt sutirštinta anti Dieviška tema. Bet galima jos ir neįžiūrėti, jeigu labai nenori, tokia situacija ateityje visai galima. Beje, aš tyčiom pavadinimą į lietuvių kalbą išverčiau “dievu” su d mažąją. Man taip logiškiau.

Nežinau, gal todėl, kad aš esu fantastikos mėgėjas, bet man patiko. Aišku, kad nepateks į filmų top. Bet kartais juokinga pažiūrėti kaip 1989 metais buvo vaizduojama ateitis. Dar pažiūrėsiu German’o versiją ir tada pradėsiu gilintis į tai, o kas gi norima pasakyti šiuo filmu (o tikriausiai ne šiuo, o jau kitu – Germano).

Advertisements