Tags

, , , ,


Rusijos gamybos filmas Кандагар / Kandagar (2010):

Įdomus tuo, kad paremtas tikrais įvykiais. Kai kas net vadina šį filmą dokumentalistiniu, nes labai daug atitikimų tikriems įvykiams.

Rusų transportinis lėktuvas gabena humanitarinę pagalbą iš Albanijos į Kabulą (1995 metais). Na, tik rusai gali sugalvoti, kad šoviniai yra humanitarinė pagalba, bet pagal susitarimus buvo sutarta, kad tai humanitarinė pagalba. Tipo, legalu. Afganistane vyksta karas. Tačiau netoli Kandagaro (antras pagal dydį Afganistano miestas) juos priverstinai nutupdo opozicijos naikintuvai. Tarp šovinių randa ir ne humanitarine pagalba laikomų dalykų. Ekipažas įkalinimas, reikalaujama, kad kapitonas mokytų afganus pilotuoti lėktuvus.

Aš žiūrėjau ir juokiausi. Va, tikras rusiškas patriotinis filmas. Ir ambasados darbuotojai atvažiuoja ir žurnalistai, niekuo nepadeda, o jie daugiau kaip metus praleido nelaisvėje, kur kasdieną grėsė mirtis. Kaip būtų amerikietiškame filme? 15-tą filmo minutę būtų pasiųstas Alfa būrys, po to Gama, Beta ir dar visokių. Visi mažochedai iššaudyti, Kandagaras sulygintas su žeme ir jau kokią 35 minutę visi būtų laisvi. Gal taip realybėje ir nebūtų, bet man labiau patiktų būti amerikiečiu, kur bent filmuose rodo, kad dėl tavęs pasiųs visas spec. pajėgas. O Rusijoje, papuolei į bėdą, tavo problemos, gelbėkis kaip išmanai. Ir tada šis filmas tikrai didvyriškas. Belaisviai ištaikė momentą ir nuvarė savo pačių lėktuvą, taip pabėgo iš nelaisvės. Kietai. Buvo apdovanoti medaliais už drąsą ir panašiai. Ne, nu suprantu, kad jie tikrai drąsūs, bet kodėl valstybė apdovanoja už nuopelnus valstybei. Gal ne veltui juos ten sulaikė? Gal tas papildomas rastas nelegalus krovinys ne toks ir menkutis buvo?

Kinas susilaukė kritikos kaip per daug rusiškas. Na, aš kadangi apie filmus mėgstu skaityti jau pažiūrėjęs filmą, tai man viskas pasirodė normaliai – normalus patriotiškas filmas. Tik vėliau perskaičiau, kad realybėje buvo ne visi rusai, o filme visi pakeisti į rusus ar bent į slavus (vienas ukrainietis atsirado). Bet tikriausiai kadangi tas pakeistasis ne lietuvis, tai man kaip ir dzin 🙂 Šiaip ar taip filmas čia, daug kas keičiama filmuose. Nors šis ypatingas tuo, kad labai daug atitikimo realiems faktams.

Beje, afganų lūpomis ištariama daug grėsmingos tiesos. Tarkim, kad mūsų vakarų civilizacija užmigo ant laurų, nebeturi vertybių, nebeturi tikėjimo ir kad ateis rytų pusiau laukinė barbarų civilizacija, kuri turi tikėjimą ir nušluos mus. Kaip tik į temą. Filme parodama, ką mažochedai daro su neištikimomis žmonomis – atveža į centrinę aikštę, įduoda į rankas granatą ir susprogdina. Kietai 🙂 Ir visiems tai savaime suprantamas aktas. Normalu.

Žodžiu, mano manymu filmas ne iš blogųjų.

Advertisements