Tags

, , , ,


Seniai seniai, toli toli, anam pasaulio pakrašty rašiau, kad namie pereinu prie Linux. Tada rašiau, kad susiintstaliavau OpenSuse. Kaip ir viskas ok, bet neprigijo namie net man. Kodėl?

1. Pasirinkau distribuciją, kurioje viskas kiečiausia, kručiausia, gražiausia, o tam aišku reikia kompiuterio ne senienos. Taigi su Linux OpenSuse tiek pats kompiuterio užsikrovimas tiek vėliau darbas nelabai pagreitėjo palyginus su Windows XP.

2. Standartinėje instaliacijoje trūko video Codecų, ko pasekoje praktiškai negalėjau žiūrėti jokių filmukų, tame tarpe ir youtube.

Codecų galima buvo ieškotis ir instaliuotis papildomai, bet vis tiek jei tai nėra greičiau nei WinXp, tai kokia prasmė gaišti laiką.

Praėjo metai. Išplito Android, kas užtikrino Linux kaip operacinės sistemos ateitį. Tikriausiai ne visi ir žinote, kad Android paremta (kilo iš) Linux. Galvoju, kad man reikia grįžti prie Linux idėjos. Deja, kompiuteris vis tas pats senas. Pabandžiau atnaujinti OpenSuse, nors nelabai suprantu kam tai dariau, juk naujesnė versija nelabai bus greitesnė. Pakalbėjau su draugeliu. Įvardinau savo norus.

1. Kad greitai veiktų ant senos technikos

2. Man reikalingas tik internetas

3. Nenoriu nieko papildomai instaliuoti, konfigūruoti ir pan.

Idealus variantas Internetinė OS tokia kaip Chromium OS, tačiau pasirodo, kad Google ją platina tik su savais Net kompiuteriais arba gali būti labai gudrus, pats kompiliuotis arba ieškoti kas jau sukompiliavęs ir padėjęs į Internetą. Žodžiu, problemos.

Taigi gavau rekomendaciją – Linux Mint Xfce. Grafinė aplinka ne Gnome ir ne KDE, o lengvesnė Xfce. Iš pradžių bijojau, kad čia bus koks nors kosmosas, kad reiks mokintis ar ilgai užtruks kol priprasiu, tačiau Xcfe pasirodė besanti normali grafinė aplinka, gal be visų tų Aero ar kaip ten vadinasi. Linux Mint yra paremta įžymiuoju Ubuntu, tik pritaikyta tokiems lameriams kaip aš – instaliavau vos ne vienu paspaudimu ir viskas veikia.

Ok, parsisiunčiu iš http://blog.linuxmint.com/?p=2391. Lietuviška nuoroda neveikia, bet tai negi problema, pasiimu iš kito serverio. Įsirašau į DVD. Bandau instaliuoti. Beje, graži tradicija versijas vadinti moteriškai vardais Olivia, Nadia. Man patinka. Taigi bandau instaliuoti. Juodas ekranas. Aha, prisimenu, kad kažkas su grafine plokšte pas mane jau buvo. Paleidžiu Compatible mode. Pasileidžia. Dar tenka pamaigyti kol nurodau, jog noriu, kad pilnai perrašytų mano OpenSuse, bet paliktų WinXp. Susiintaliuoja. Po to bandau pakeisti ATI grafinės plokštės draiverius ir panašiai, nelabai gaunasi, kol galų gale randu instrukciją http://www.ubuntuvibes.com/2012/10/how-to-install-amd-catalyst-legacy.html. Viską padarau kaip ten parašyta. Veikia.

Taigi. Pasileidžia greičiau nei seni visko prikišti Windows XP. youtube ir kitus video rodo be problemų. Na, ką kietai, viskas ko man reikia.

Ai, jei ką Lietuvoje Mantas Malcius yra didesnis Linux Mint specialistas nei aš 🙂 Tik jis kompą geresnį turi, tai gali sau leisti Cinnamon.

Na, ką pagyvensim pamatysim, ar prigis pas mane Linux Mint. Tik reiks dar Chrome susidėti, labiau mėgstu nei Firefox. O šiaip tai visos kitos programos, kurių man reikia ar gali prireikti jau yra: internetas, video, audio, biuro programos. Net daugiau nei norėjau. Biuro programomis kaip ir neplanuoju naudotis. Jei jau naujai, tai tam yra Google Docs. Bet maža ką, gal prireiks kada.

Žodžiu, kol kas patenkintas. Lyg prikėliau savo senuką kompą naujam gyvenimui.