Tags

, , , ,


Mėgstu aš Viktoro Suvorovo knygas. Senokai jau beskaičiau. Ir štai vėl pasitaikė po ranka jo knyga “Gyvatėdis”.

Viršelis iš pradžių pasirodė be ryšio. Bet perskaičius knygą, taip nebeatrodo. Ypač Stalinas pačioje piramidės viršūnėje.

Tai vėl romanas. Na, tiesiog dauguma Suvorovo knygų dokumentinės, o čia jau trečias jo romanas. Tai knygų “Kontrolė” ir “Pasirinkimas” priešistorė. Nors jos susiję pakankamai mažai. Galima skaityti atskirai. Įdomus Viktoro Suvorovo stilius. Paima istorinį laikotarpį. Paima realius veikėjus. Išgalvoja pora nerealių, bet visai tikėtinų ir sukuria intrigą. Labai realistiškai atspindi tą Rusijos laikotarpį. Stalinas, Ježovas, Jagoda. Bei matyt šiek tiek idealizuotas Cholovanovas. GRU, NKVD, Komunistų partija su Stalinu priešakyje. Čia ir susipažįstama su vėlesnių romanų veikėja Nastia Streleckaja. Ir dar kita, apie kurią gal būt Suvorovas dar parašys. Istoriniai intarpai visai nenuobodūs, šokiruojantys. Tarkim, kaip buvo bandytas nužudyti Leninas, kaip Stalinas laikė Leniną izoliacijoje. Bolševikų, kaip banditų gaujos, veikimo metodai. Man po post sovietinės gyvensenos vis dar sunku apsiprasti, kad komunistuose nebuvo nieko gero. Kad tai buvo absoliutūs banditai, gaujos ir tokį gyvenimo būdą jie vertino ir propogavo.

Žodžiu, vėl labai gera knyga. Nors lyg ir 200 puslapių, bet jie kažkokie “ploni”. Labai jau greitai perskaičiau. Ir rekomenduoju visiems. Ypač tiems kas gyveno “žydinčiame” “klestinčiame” socializme.

Advertisements