Filmas: Nuostabi Žalioji / La Belle Verte / Прекрасная зелёная / The Green Beautiful (1996)


Šiek tiek užgaišau su žadėtu ketvirtuoju geriausiu aną savaitgalį žiūrėtu filmu, bet geriau vėliau, nei niekada.

Na, ką pirmiausia nuoroda į Imdb: http://www.imdb.com/title/tt0115650/. Reitingo nelabai ir pažiūrėjau, bet matyt nekoks, nes net fotkių nepridėta. Anyway, nelabai mane jaudina tas reitingas.

O užtikau šį filmą visai netikėtai. Klaidžiojau po youtubę. Žiūriu – komedija. Galvoju, ot seniai bežiūrėjau (tą Johnny English žiūrėjau jau po šito). Nežinau, kas mane suintrigavo. Gal prierašas, kad filmas uždraustas ES ir Rusijoje. Kitur rašo, kad Prancūzijoje. Įdomu pasidarė – kokią čia dar komediją galima uždrausti. ir apskritai kaip vyksta tas uždraudimo procesas? Dar kitur parašyta, kad neoficialiai uždrausta. Oho, koks terminas. Neoficialiai uždrausta. 🙂 Apie Rusiją, tai kiek mačiau yra net festivalių nugalėtojas šis filmas. Žodžiu, keista, kad neblogą filmą šitaip nešvariai reklamuoja.

http://www.youtube.com/watch?v=69M0RDEeVGs – čia pilnas filmas ant kurio ir užklydau, su lietuviškais subtitrais. Subtitrus rašė kažkoks beraštis, bet, tarkim, skubėjo ir dėl to pridarė grubių klaidų. Tiek to – aš nesikabinėju. Aišku, yra ir rusų, ir anglų kalbomis. Nukeliavau į puslapį pažiūrėti tų kas jį įdėjo, tai kažkokia keista chebra, nelabai man su jais pakeliui, tai jų ir nereklamuosiu.

Prierašas prie filmo, kad peržiūrėję suprasite, dėl ko šis filmas Europoje uždraustas (atseit). Peržiūrėjau. Jokių minčių dėl ko galėtų būti šis filmas uždraustas. Parodo mūsų realybę. Su humoru. Tokiu prancūzišku. Filmo pradžia tokia keista, nelabai supranti apie ką čia. Rodo kitą planetą (ar alternatyvią, ar kažką tokio). Žmonės (čionykščiai) pasiekę aukščiausią išsivystymo stadiją ir padeda kitiems pasauliams. Tada mato reikalą siųsti pagalbą į Žemę, bet niekas nenori, nes žmonės labai nedraugiški. Jėzų Kristų, jų siųstą, nukryžiavo. Na, sakykim čia prasideda to pasaulio netobulumas. Ai, dar dėl Jėzaus Kristaus. Matyt, kai kas gali sakyti, kad čia pasišaipoma iš Jėzaus Kristaus (tiksliau iš žmonių tikėjimo). Bet aš taip nesakyčiau. Filme pripažįstama, kad Jėzus Kristus buvo atsiųstas iš aukščiau. O Milos (pasiuntinės) aiškinimasis su vaiku kas yra Jėzus Kristus susipainioja su Kalėdų Seneliu. Nežinau ar čia tyčia, ar taip gavosi, bet tiek to, galima kartais ir kritiškai pažiūrėti į tikėjimą. Toliau filme propaguojama gamta, žaliavalgystė, naturalumas, žalumas, bendravimas. O tai jau gražu.

http://www.youtube.com/watch?v=ooif-2bh5Fs – “Прабуждение..” – Viena iš fainiausių filmo vietų.

Beje, irgi parodanti to aukščiausio pasaulio netobulumą, nes jie muzikos atsisakė. Tačiau, kaip ir nelabai su tuo sutinka. Na, čia tikriausiai filmo autoriaus idėja parodyti tylos koncertus ir subtilų tylos koncerto humorą.

Paklaidžiojau po Internetą, pažiūrėjau, ką apie jį rašo. Įdomu, kad labai mėgiamas ezoterikų. Na, gal. Nes daug kalbama apie telepatiją, telekinezę ir panašiai. Bet aš tai nesureikšminčiau ezoterinės minties. Man tai daugiau apie mūsų nusigręžimą nuo gyvosios gamtos.

Paskambinam mamytei? Beje, būtinai kojas reikia į vandenį pamerkti. Net lėktuve 🙂

Žodžiu, nuostabus filmas, su tam tikrais netobulumais, bet juk kas nedirba, tas ir nedaro klaidų. O komedijoje labai lengva tai pavadinti – Toks užmanymas 🙂

Žiūrėkite ir kaip komediją, ir kaip pamokamą filmą 🙂 Sugrąžino šis filmas mane vėl prie filmų žiūrėjimo džiaugsmo.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s