Tags

, , , ,


Matyt, atsižiūrėjau filmų. Reikia padaryti pertrauką. Na, bet pasidalinsiu paskutiniu žiūrėtu. Aš esu / Аз Есмь / Я Есмь / Я / I Am (2010):

Ot, sugeba. Tokiu pačiu pavadinimu tais pačias metais išleisti du filmus. Vos radau Imdb, kuris čia tas, kurį aš žiūrėjau.

Įsidėjau ir rusišką pavadinimą. Labai gražiai skamba ta senovinė rusiška – Я Есмь (arba dar senesnė – Аз Есмь).

Filme daug veikėjų, todėl labai sunku susigaudyti kas ir prie ko. Nors filmo gale susidėlioja viskas į vietas. Filme rodoma kas gaunasi, kai žmonės negyvena pagal Dešimt Dievo įsakymų. Dar bangos teorija. Vienas padaro blogą darbą ir nuvilnija blogi darbai per pasaulį. Kažkas padaro gera darbą ir nuvilnija geri darbai per pasaulį. Būtų gerai, jei taip greitai geri darbai daugintusi. Bet kažkaip realybėje taip retai būna. Ir Dievas realybėje ne taip dažnai kišasi į žmonių gyvenimą su savo gerais patarimais. Nors, gal mes tiesiog nesuprantam.

Nors pradžia atrodo intriguojančiai, šiuolaikinės filmavimo technologijos (na, beveik šiuolaikinės, turiu galvoje, kad ne 1950 metų), bet vėliau kažkaip viskas nuobodžiai atrodo, sunkiai suprantama. Ypač kai veikėjų daug, ryšiai tarp jų painūs.

Beje, ar aš čia atsitiktinai pastebėjau ar man pasirodė, kad filmuose Dievas dažniausiai yra negras. Čia tikriausiai aliuzija į tai, kad Dievas žmogų sukūrė pagal savo paveikslą, o pirmieji žmonės, kaip dabar manoma, buvo negrai, na, bent iš Afrikos 🙂

Rekomenduoju žiūrėti, jei visiškai neturite daugiau ką 🙂 Nors ką gali žinoti, gal kam ir patiks (Imdb yra ir gerų atsiliepimų, kaip pats geriausias filmas). Nors kaip ir idėja graži – darykite gera ir pasaulis bus geresnis.

Advertisements