Tags

, , , , , , , ,


Ir šios savaitės pabaigai pasidalinsiu tiesiog superiniu, be galo geru, įspūdingu, pamokomu ir t.t. ir t.t. filmu Caras / Царь / Tsar (2009). Kai pasidalinau kitu Pavel Lungin filmu Ostrov (Sala) tai daug kas rekomedavo pažiūrėti ir kitą Lungino filmą Caras.

Vaidina superiniai aktoriai: Pyotr Mamonov, Oleg Yankovskiy, Ivan Okhlobystin.

Bet aš taip sunkiai sugebėjau pažiūrėti. Tokia pradžia nesuprantama. Pirmą kartą paleidžiu: vištom galvas kapoja, o jos po to dar kruvinais kaklais bėgioja. Ei, taigi vaikučiai pas mane, aišku, kad negalima prie jų žiūrėti tokių filmų. Išjungiu. Po to jau dviese su žmona. Paleidžiu, vištom galvas kapoja, kažkoks diedukas meldžiasi – kažkokios nesąmonės. Po to dar ne kartą bandžiau vienas žiūrėti. Nes visi sako: pažiūrėk, labai geras filmas. O aš vis pusvalandį iškenčiu, nieko nesuprantu ir išjungiu. Ir čia prieš kelias dienas ištvėriau ilgiau nei pusvalandį. Ir susidėliojo galvoje siužetas, veikiantieji asmenys ir visa kitą. Ir nebegalėjau atsitraukti kol nepabigiau žiūrėti. Vau, va, čia tai filmas. Kitoks nei Sala. Nors ir panašus. Na, čia tikrai Rusijos kino atgimimas. Ne vien Zviagentsiavas, bet ir Lunginas stato tiesiog nerealius filmus.

1566 год. Темные времена. Правление Ивана Грозного. Русь растерзана голодом и ливонской войной. Во всем мерещатся правителю измена и предательство. Его верные слуги, опричники, залили страну кровью. В каждом готовы они увидеть государева врага. Главный закон для них – царь. Единственный, кто пошел против царской воли и опричных злодейств, – митрополит Филипп, верный друг детства Ивана Грозного. Он возвысил голос свой и принес себя в жертву. Это противостояние расскажет о том, на что была способна Русь и в падении и в величии духа.

Patingėjau išverti, bet ai šiais laikais galima išsiversti ar rasti jau išverstą (imdb tikriausiai bus angliškai). Bet labai taikliai aprašyta, baisiai, grėsmingai.

Filmą galima žiūrėti įvairiais pjūviais. Tarkim istoriniu. Aš galvojau, kad Pavel Lungin išgalvojo situaciją, kad parodyti savo filosofinius tikslus. Bet nea, pasirodo pakankamai tiksliai pavaizdavo tą laikotarpį, tą dvasią. Ir tie netikslumai iš esmės nekeičia reikalo. Taigi iš vienos pusės filmas istorinis. Bet tai negi Lungin kurtų vien tik istorinį filmą. Aišku, kad ne.

Politinis. Dėl ko Rusijai taip reikia ir dabar caro? Šis filmas ir apie tai.

Alegorinis. Alegorija į Stalino laikus, stalinizmą, kai kraujas Rusijoje liejosi laisvai.

Filosofinis – psichologinis. Kai žmogus įsivaiduoja, kad jo valdžia yra absoliuti ir absoliučiai teisinga. Kad valdžia jam duoda iš Dievo ir jis tampa aukščiau už Dievą. Gėrio ir blogio kova. Nugalėti blogį gerumu.

Ir net religinis. Kristaus ir antikristo kova. Dievo ir šėtono. Artėja apokalipsė. Šėtonas siautėja žemėje. Caras naktimis meldžiasi, o dienomis pjauna žmones.

Ir dar mano nepamatyti pjūviai.

Žodžiu, ne man apie tokius filmus rašyti. Tiesiog ne mano lygiui. Čia pačios aukščiausios prabos, aukščiausios klasės filmas. Galingas filmas. Super.

Aš tada fotkių iš filmo prisikrausiu. Daug. 🙂 Nebeatsidarys jaučiu šis puslapis po to iš vis. Bet kad visos tokios nerealios nuotraukos. Kaip ir pats filmas.

Carienė. Irgi gera sterva.

Caro juokdarys. Taip taip. čia tas pats Bykovas iš Internų 🙂 Žiauriai įtikinamai vaidina.

A, ir galvas ne tik vištom kapoja.

Žodžiu 10 balų iš 10. Gero žiūrėjimo. Ne nu negaliu, toks superinis filmas. Va, vėl fotkes peržiūrėjau, prisiminiau. Ai, aišku ne vaikams skirtas. Ne tik vištos be galvų, bet ir meškos žmones valgo, bei kitos baisybės. Ir tai ne siaubo filmas. O taip tikrai buvo. Žmogaus žiaurumas beribis. Na, bet tikriausiai tam ir žiūrim tokius filmus, kad pasimokytume, paprotingėtume. Gal mažiau pasaulyje bus to žiaurumo.

Advertisements