Tags

, , , ,


Sakykim, kad Aurius privertė anksčiau pasidomėti ir kitomis Evangelijomis, o ne tik tomis, kurios sudaro Naująjį Testamentą. Nors ir planavau jomis pasidomėti, bet jis reikalus paskubino, o dar kaip tik po ranka pasitaikė ne knyga (ją reiktų skaityti kelias valandas), o filmas (jam užtenka kažkur apie 45 minučių). Taigi filmas: The Gospel of Judas / Evangelija pagal Judą (2006).

Kaip matom tai jau senokas filmas – 2006 metų. Ir pakankamai rimtos kompanijos – National Geographic. Praėjo 6 metai, tai jei būtų visiška nesąmonė, tai būtų jau su žemėmis sumaišę. Vadinasi nėra visiška nesąmonė. Na, ir National Geographic gal visiškų nesąmonių irgi nerodytų.

Filmas pasakoja labiausiai tikėtiną istoriją kaip mus pasiekė Evangelija pagal Judą.

Daug laiko filme užima įrodymas, kad tai autentiškas kažkur II amžiaus rašinys. Va, kaip matom foto, tai matosi, kad pagal Judą.

Na iš principo, matyt, niekas neabejoja, kad tai II amžiaus (ar panašiai) rašinys. Įdomiau, kas jame rašoma. Aišku, žurnalistai skelbiasi, kad tai apvers krikščionybę ir t.t. Apie pačią evangeliją filme nedaug užsimenama (teks skaityti, jau net turiu), bet šiek tiek užsimenama. Mėgsta žurnalistai sensacijas. Ir bando jas daryti.

Nieko stebėtina, kad Judas vaizduojamas iš teigiamos pusės. Kitaip negi tai būtų Judo evangelija. Negi rašytų apie save iš blogosios pusės. Tiesa, Judo evangelija baigiasi kai Judas išduoda Kristų ir apie jokį Kristaus nukryžiavimą nerašoma. Filme pateikiama tai kaip labai įdomų dalyką ir plačiai plėtojamos iš to išvados (kad gali ir nebuvo nukryžiavimo?). Tačiau, nepaminima ir kita versija. Kad Judas po išdavimo pasikorė ir todėl ir negalėjo būti toliau nieko rašoma. T.y. jis ir nepamatė Kristaus nukryžiavimo. Taigi, jei Judas pasikorė, tai aišku, tada jis nebėra Kristaus valios vykdytojas ir nebėra toks teigiamas veikėjas, kaip bandoma pavaizduoti šioje evangelijoje.

Krikščionys į šią knygą žiūri visai ramiai. Na, ne pirmas gi gnostikų kūrinys. Net ir patys National Geographic filme pasako mokslininkų verdiktą, kad kažin ar ši evangelija ką nors pasako istoriško apie Jėzų ir ar pateikia kokius nors kitus istorinius faktus. Tačiau, kaip istorinis dokumentas, tai yra vertingas, nes jis parodo to laiko krikščionybės padėtį. Susikaldymą, įvairių idėjų ir pseudo idėjų gimimą. Šiaip iš tikrųjų. Po kelių tūkstančių metų atras kas Dan Brown Da Vinčio kodą ir sakys, vo, kaip tada žmonės įdomiai tikėjo. Va, tikroji krikščionybės istorija.

Dar filme bandoma pateikti, kad Judo evangelija gali būti istoriškai teisinga. Bandoma lyginti su jau esančiomis evangelijomis, tačiau argumentai pateikiami daugiau kaip spėliojimas, o ne tikras faktas. Na, tarkim, kad kuo toliau evangelijose, tuo labiau Judas yra juodinamas. Gal tai ir taip, o gal visai atsitiktinai. Gal vienam autoriui Judo asmenybė buvo tokia niekinga, kad net stengėsi neminėti, o kitam atrodė tokia niekinga, kad kaip tik reikia visiems atskleisti tą niekingumą. O laike to parašymo išdėliojamas gal būt visai atsitiktinis, o dabar iš to daro istorinių faktų įrodymą.

Beje, bažnyčia, jei neklystu, net Judo nepasiuntė į pragarą. Ne mūsų žmonių reikalas teisti. Tai Dievo darbas. Ir čia tada gaunasi, kad žmonės pyksta, kodėl bažnyčia nesiunčia į pragarą Hitlerio, Stalino ir kitų. Bet tai juk ne bažnyčios darbas. Šiek tiek pikta dėl to, bet kai giliau pamąstai, tai teisinga. Žmonės nežino (nepažįsta) kitų žmonių, net istorinių faktų tikrų niekas nežino.

Dar man užkliuvo, kad kaip visose sektose yra: Judas buvo tik vienas žmogus, kuriam Jėzus Kristus atskleidė tikrąsias paslaptis. Ir jis čia tas paslaptis atskleidžia. Kažkaip tai man įtartina. Vienintelis. Tikrosios paslaptys atskleistos. Pirmi Evangelijos žodžiai: “Slaptas apreiškimas..”.

Online, jau darosi įprasta, galima yotubėje pažiūrėti. Ir dar youtubėje pasiūlo susijusių video. Galingas tas youtubė.

Anyway, turiu knygą, kurioje yra ir pati Judo Evangelija ir daug analizės.

Pats filmas man nepateikė daugiau informacijos, kurios aš iki šiol nebūčiau žinojęs. Tiesa, aš šiek tiek domėjausi šia tema, tai gal dėl to buvau tai jau perskaitęs tai šen tai ten.

Na, ką, reiks pabandyti paskaityti. Įdomu gi, kas čia per gnostikai (tie, kurie žino). Ir ką tie Žinovai žinojo.

Ir šiaip įdomu, kad tų evangelijų buvo ne 4, o kiek ten, apie trisdešimt?