Tags

, , , , , , , ,


Kažkoks filmų žiūrėtojas (kažin ar yra toks žodis lietuvių kalboje, jei ir yra, tai turi kitą prasmę) gaunuosi 🙂 Dar vienas filmas The Lady.

Istorija apie Aung San Suu Kyi ir jos vyrą rašytoją Michael Aris. Apie meilę tarp dviejų žmonių, kurios negali sugriauti atstumas. Apie meilę savo šaliai. Apie aukštesnius gyvenimo tikslus. Apie demokratijos siekimą. Apie Birmą.

Galima trumpai ir siužetą. Ne trileris čia, tai neatskleisiu kažkokios paslapties. Berods 1945 metai, Birma išsilaivina ir planuoja eiti demokratijos keliu. Aung San Suu Kyi dar mažytė sėdi tėčiui ant kelių, jis pasakoja seną istoriją apie Birmą ir ledi (yra kinas, pamiršau kaip vadinasi, bet irgi labai gražus). Tėtis nors ir kariškis, bet yra Birmos demokratijos tėvas. Tačiau įvyksta perversmas. Tėvas nužudomas. Na, joma jo, bet žiūrint filmą atrodo, kad komunistinis. Bet lyg negirdėjau, kad Birma būtų komunistinė valstybė. Nors labai mažai žinau apie tą Birmą. Tik, kad labai dažnai pavadinimą keičia 🙂 Mianmaris berods dabar. Birma tampa kariškių chuntos valdoma antidemokratine valstybe. Aung San Suu Kyi išteka už anglų rašytojo ir gyvena Didžiojoje Britanijoje. Mūsų laikai. Jos mama prie mirties, ji vyksta į Birmą. Birmoje prasideda judėjimas už demokratiją. Aung San Suu Kyi negali likti nuošalyje, tampa Birmos judėjimo už demokratiją vėliavnešiu, tačiau ji įkalinama savo namuose ir 15 metų negali niekur išvykti. Nebent sutiktų išvykti iš šalies. Ir taip sugriautų demokratijos siekiančių žmonių viltis. Atskirta nuo vyro ir vaikų.

Skaičiau, kad kai prasidėjo filmavimas, tai ji dar buvo įkalinta, tačiau kai filmavimai jau ėjo į pabaigą, ji buvo išlaisvinta. Labai aktualus ir šiuolaikinis filmas.

Ei, šitas bičas juk matytas. Aha, tas pats diktatoriius Aladinas iš filmo Diktatorius. Tik be barzdos ir senas. O dar sakoma, kad filmas Diktatorius komedija – juokas pro ašaras.

Labai jautrus filmas. Gera vaidyba. Tiesiog atrodo, kad dokumentinis.

Lietuvą primena. Taikus demokratijos siekimas. 1991 metais Aung San Suu Kyi apdovanota Nobelio taikos premija.

Režisierius Luc Besson, kas garantuoja puikų režisieriaus darbą.

Rekomenduoju.