Tags

, , , , ,


Ir dar vienas filmukas 🙂 The Other Side of Heaven:

Filmas paremtas tikrais faktais. 1950 metais mormonų misionierius atvyksta į Tongu salą. Ei, o kur yra ta Tongu sala? 🙂 Va, aktorius ir vaidyba labai tikroviška, mormoniška 🙂 Visur su kaklaraiščiu.

Kiek žinau mormonams 2,5 metų yra privaloma dalyvauti misijose.  Man šis filmas priminė filmą “Pi gyvenimas”. Tik, kad viskas (misija) vyko daugiau savu noru. Egzotiška sala, kurioje teko visko mokytis, tiek kalbos, tiek papročių. Po uragano – išgyvenimo drama, nes salą visiškai nusiaubė ir neliko jokio maisto. Biurokratiniai religinės hierarchijos trikdžiai (nors filme labai lengvai išsisprendė).

Įdomus pažintinis filmas. Be to ir pamokantis. Drąsa. Motyvacija. Kantrybė. Ištikimybė. Meilė. Draugystė. Pasiaukojimas. Ui, užteks teigiamus epitetus vardinti 🙂 Bet šiaip tai taip – tai teigiamas filmas. Nors ir apie mormonus. T.y. esu girdėjęs neigiamų atsiliepimų apie juos, bet šiame filme labai teigiamai ir gražiai jie parodomi. Gal ne visi mormonai blogiečiai? Tiksliau, gal ir tarp jų pasitaiko blogiečių? 🙂

Anyway, tai ne mormonų propogandinis filmas, ta pati istorija galėjo atsitikti ir kitiems misionieriams. O kadangi tai tikrais faktais paremta, tai teko vietom paminėti, kad tai mormonas.

Nuklydau į lankas su tais mormonais. Taigi labai gražus filmas. Hmz, Imdb duoda tik 6,3. Ei, nesulyginsi su Ectracdet, kuriam duoda 6. Tikrai ne tik ant 0,3 geresnis.

Kuo toliau rašau, tuo daugiau simpatijų šiam filmui. Na, kokius 8, ar net 9 duočiau. Nors kažkaip greitai pasimirštantis. Gal, kad vis gi yra keleta vietų, kur kažkaip keistai susirodo: pvz. nukrito iš medžio vietinis berniukas ir numirė. Tai jis meldėsi, meldėsi, ant rankų laikė ir atgijo. Na, bet pagal simptomus, tai jis nebuvo miręs – jam buvo galvos smegenų sutrenkimas. Eee, čia kiek aš medicinoje išmanau 🙂 Na, bet 1950 metai. Gal ir nežinojo jis kas ir kaip.

Anyway, noriu parašyti teigiamai, o gaunasi kažkur į lankas. Žiūrėkite, bent jau kaip istorinį filmą, pamatyti egzotiškų papročių (gera scena kaip jam į žmonas vietinė piršosi, bei kaip mama jos piktinosi, kad neima), bei pasimokyti žmoniškumo.

Advertisements