Filmas: Vanduo / Water (2005)


Indų filmas, sakyčiau, atgija. Po tų saldžių indiškų meilės istorijų ilgai buvo baisu bandyti žiūrėti indišką filmą. Na, taip ir šiame yra tų padainavimų (kuriais garsėja senieji indų filmai), bet lyg ne per daug 🙂 Taigi geras indų filmas:

Vanduo / Water (2005)

Water

Gamyba: Indija, Kanada.

Labai mažai žinau apie Indiją, induizmą. Rodo 1938 metus, nors filmo pabaigoje parašė, kad ir šiomis dienomis ne ką geriau, 12 berods milijonų šiomis dienomis gyvena panašiomis sąlygomis. Taigi Indijoje tėvai sutuokia dar visai mažus vaikus. Ir pagal induizmą, jei vyras miršta, tai žmona arba turi susideginti kartu su vyru, arba būti atstumtai, arba ištekėti už buvusio vyrio jaunesniojo brolio. Filme rodo, kaip 7 metų mergaitė sužino, kad jos vyras mirė ir tada tėvai ją išmeta (tinkamas žodis) į našlių prieglaudą. Našlių prieglauda išsilaiko iš prostitucijos. Tačiau Indijoje irgi permainos, prasideda Mahatma Gandžio išsilaisvinimo judėjimas. Nors tai išsilaisvinimas nuo britų, bet jis apima ir daugiau moralinio išsilaisvinimo.

Religiniai iškrypimai. Sukrečia. Dar labiau sukrečia, kai žinai, kad tai ne senų senovė, o panašūs dalykai vyksta ir šiais laikais.

Visai įdomus pažintinis filmas. Gražiai pastatytas. Graži vaidyba. Graži idėja. Galima paieškoti alegorijų, kodėl filmas pavadintas Vanduo / Water.

2007 metais šis filmas nominuotas Oskarui.

Rekomenduoju.

11 comments

 1. Šį kino filmą Antanas L. man rekomendavo gal penkis kartus. Tik kai nuėjau ir pamačiau paveiksliuką prisiminiau, kad esu matęs jau šį filmą. Todėl atėjau, susiradau įrašą. Oi, pasirodo seniau nei paveiksliukų nedėdavau į įrašą, nei nuorodų į treilerį. Tai įdėjau į įrašą bent “posterį” ir “treilerį”. O aprašymas taip ir liko skurdokas. Nors esmė kaip ir parašyta. Dar uždėjau žymą, kad čia Antano L. rekomenduotas. Galvoju reiktų ir ant kitų senesnių filmų susidėti žymas, kurie patenka į Antano rekomenduotų filmų sąrašiuką. Būtų kaip kokybės ženklas. Sertifikuota. Geras filmas. Gal kada taip ir padarysiu.

  Ai, dar. Šį filmą man rekomendavo ne tik Antanas L., bet ir dar kiti. Taigi bent 3 žmonės jį rekomenduoja (trečias aš),

  Ir dar. Man rekomendavo ir kitą kino filmą tuo pačiu pavadinimu “Vanduo”. Tai nesumaišykite, jei kas ieškosite. Šis yra indų filmas. O tas kitas “Vanduo” yra ezoterinis – apie tai kokių ypatingų galių turi vanduo. Na, bet to kito nemačiau, tai ir nekomentuosiu.

  O šį rekomenduoju dar kartą.

  Like

 2. Filmą “Vanduo ” esu matęs kelis kartus. Jau XXl a. bet dar ir dabar Indijoje našlės gyvena, kaip liepia dviejų tūkstančių metų senumo Manų raštai.
  Šiandien pažiūrėjau filmą režisieriaus Audriaus Juzėno “Ekskursantė” 2013 m. pagal 11 metų mergaitės tremtinės iš Lietuvos istoriją.
  atf, rekomenduoju pasižiūrėti !

  Like

 3. nu ir as pabandziau ziuret. uzmuse dirbtine vaidyba. nuo vidurio pradejau persukinet i prieki. taip ir nesupratau kuo toks banalus filmas gali patraukt.

  Like

 4. s-j, taip persukinėdamas … nesuprasi visos filmo esmės … Nepastebėsi stipriai išreikštas bendražmogiškas vertybes, Didelis pagyrimas pagrindinio vaidmens atlikėjai Anastasijai Marčenkaitei. Džiugu, kad režisierius atrado tokią nuostabią mergaitę. Filmas ”Ekskursantė” visai kitu kampu žvelgia į istoriją į jos praeitį. Visai nėra neapykantos … Labai puikiai sugebėta atskleisti rusų ir lietuvių intelektas, išsilavinimas, gyvenimo būdas ir laisvės siekis. Žiūrint filmą tenka pačiam nuspręsti, ką pasmerkti, o ką pateisinti. Pasirodo gerų ir niekšų galima atrąsti tarp rusų, lietuvių ir vokiečių. ”Ekskursantė” nepriklauso šedevrui, negaus Kanų apdovanojimo didžiojo prizo, bet tai yra vienas iš geresnių, jaudinančių lietuviškų filmų.
  Tad pamatyti jį, nepersukinėjant vizgi VERTA.
  Geras lietuviškas kino filmas – tai šventė.

  Like

  • geras filmas tai ne tik originalaus siuzeto uzmanymas, bet dar ir meistriskas rezisieriaus bei aktoriu darbas. isbarbent iskalta teksta ir suvaiksciot scenose dar ne meistryste.
   persukinet pradejau jau gerokai ipusejus filmui. kai pradejo nervuot “diktantu” skaitymas.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s