Tags

, , , , ,


Indų filmas, sakyčiau, atgija. Po tų saldžių indiškų meilės istorijų ilgai buvo baisu bandyti žiūrėti indišką filmą. Na, taip ir šiame yra tų padainavimų (kuriais garsėja senieji indų filmai), bet lyg ne per daug 🙂 Taigi geras indų filmas:

Vanduo / Water (2005)

Water

Gamyba: Indija, Kanada.

Labai mažai žinau apie Indiją, induizmą. Rodo 1938 metus, nors filmo pabaigoje parašė, kad ir šiomis dienomis ne ką geriau, 12 berods milijonų šiomis dienomis gyvena panašiomis sąlygomis. Taigi Indijoje tėvai sutuokia dar visai mažus vaikus. Ir pagal induizmą, jei vyras miršta, tai žmona arba turi susideginti kartu su vyru, arba būti atstumtai, arba ištekėti už buvusio vyrio jaunesniojo brolio. Filme rodo, kaip 7 metų mergaitė sužino, kad jos vyras mirė ir tada tėvai ją išmeta (tinkamas žodis) į našlių prieglaudą. Našlių prieglauda išsilaiko iš prostitucijos. Tačiau Indijoje irgi permainos, prasideda Mahatma Gandžio išsilaisvinimo judėjimas. Nors tai išsilaisvinimas nuo britų, bet jis apima ir daugiau moralinio išsilaisvinimo.

Religiniai iškrypimai. Sukrečia. Dar labiau sukrečia, kai žinai, kad tai ne senų senovė, o panašūs dalykai vyksta ir šiais laikais.

Visai įdomus pažintinis filmas. Gražiai pastatytas. Graži vaidyba. Graži idėja. Galima paieškoti alegorijų, kodėl filmas pavadintas Vanduo / Water.

2007 metais šis filmas nominuotas Oskarui.

Rekomenduoju.