Seminaras “Per juokus į geresnę santuoką”


Buvom su žmona šiame seminare “Per juokus į geresnę santuoką” Tik dabar prisiruošiau apie tai parašyti.

Net nežinau, ką parašyti. Čia reikia pamatyti, o kokias nors ištraukas ar mintis pateikti būtų kažkaip nesąmonė, ne tas efektas. Bet kadangi tai mano dienoraštis, tai užsirašau: Buvau. Patiko.

Ee, kažkaip tiek parašyti irgi nesąmonė. Ok, darau taip pradedu rašyti, kas šaus į galvą tą ir parašysiu.

Tai puertorikiečio Mark Gungor video DVD seminaras. Na, kol kas neįprasta tokio tipo seminarai, ateini pažiūri video ir išeini. Bet ir www.lyderiams.lt daro tokio tipo seminarus, gal tikrai ateina naujos technologijos ir jomis verta pasinaudoti. Tiesa, ne tik kad pažiūri, bet tarpuose yra diskusijos, kavos pertraukėlės, pietūs, per tuos tarpus aptariami matyti dalykai, pasidalinama savo patirtimi. Be to yra vedėjai, kurie irgi šiek tiek palaiko, užveda diskusiją, kažką paaiškina, papildo, atsako į klausimus. Na, tikrai, visai tikras seminaras gaunasi, tokia prasme kokia aš iki šiol įsivaizdavau.

Ok. Seminaras trunka dvi dienas. Čia irgi pakankamai gudriai sugalvota. Rekomenduojama ištraukti savo sutuoktinį iš namų ir naktį praleisti ten kur organizuojamas seminaras (dažniausiai tuo pasirūpina organizatoriai, kokiame viešbutyje ar dar kur, tiesa, tas šiek tiek gali užkelti kainą, bet argi meilė ne svarbiausia laimės dalis). Apie kainą iš kart, kad jau pradėjau rašyti. Kiek pagooglinau, tai radau nuo 200 lt (su viešbučio kaina) iki 0 Lt. Pats kompaktas, jei nori namie turėti, tai irgi 100 (tiek girdėjau) – 150 (tiek tikrai mačiau) Lt. Ai, grįžtam prie dviejų dienų. Na, jau vien išvyka sutuoktinių nakčiai kažkur jau yra labai teigiamai santuoką veikiantys veiksnys, pliusas tam. Ypač, jei be vaikų, tai naktį šmiti miti 🙂 labai gerai užsiimti 🙂

Pirma diena. Tema: Pasakojimas apie dvejas smegenis. Kažkas panašaus į “Urvinis žmogus”, “Laukinė moteris”, “Vyrai iš Marso, moterys iš Veneros” – ai, beje jis pažįstamas su tos knygos autoriumi ir šį bei tą rėmėsi juo, tarkim pasakojimas, kaip jis ėjo į operą, po to gavo sekso ir užsisakė mėnesinį abonementą (ne seksui, o operai). Žiauriai juokinga, tokiu amerikietišku stiliumu, kai kas per pertraukėles aiškino, kad jiems nepriimtinas tas amerikeitiškas stilius ir džiaugėsi, kad išvertus į lietuvių kalbą (ai, profesionaliai lietuviškai įgarsinta, tikrai profesionaliai) šiek tiek nuima tą amerikietišką emociją. Ai, perestroikos stabdžiai. Man tai patinka. Linksma 🙂

Va, įdedu reklaminį video, čia tos paskaitos pradžia:

https://www.youtube.com/watch?v=D1mkc9FVFF4

Mačiau youtubėje kažkiek yra su rusiškais subtitrais, bandžiau žiūrėti, eee, ne, įgarsinta ir salėje žiūrint su kitais visai kas kitka, tai rekomenduočiau žiūrėti gyvai, juolab, kad kaip ir sakiau, jei problemos su finansais yra įmanoma rasti visai nebrangiai arba net nemokamai.

Taigi pirma diena apie tai, kad vyrai yra ne moterys. Kad mes turim skirtingas smegenis. Jau seniau buvau girdėjęs idėją apie tai kaip vyrų smegenys yra organizuotos, viskas sudėliota į atskiras dėžutes, o pas moteris viskas sujungta (kietai čia, kaip jos taip sugeba?). Ai, ir svarbiausia, kad vyrai turi tokią dėžutę, kurioje nieko nėra. Tuščia 🙂

Žodžiu, pirma diena, galima žvengti iš savęs iki apsimyžimo.

Nemažai dalykų apie seksą. Kas man irgi patinka 🙂

Antra diena.

Tema. Mano vėliava arba “Kuo gyvena sutuoktinis” – šiek tiek jo internetinio puslapio reklamos, bet galima irgi pasisemti daug naudingo. Kuo pradžiuginti savo sutuoktinį. Tai kas tave džiugina, tai tikriausiai sutuoktinio visai nedžiugina. Keturi tipai, standartiškai, tik turi savo pavadinimus, kurie sakyčiau labiau atspindi charakterį, nei ten cholerikas, sangvinikas ar pan. Kontroliuotojas, tobulusis, linksmusis ir ramusis. Apibūdina. Na, mano žmona ant 80 (šiaip tikriausiai 100 🙂 ) procentų tobulioji. O aš ant 80 procentų ramusis – kaip aš sakau: svarbiausia, kad nebūtų karo.

Kita tema. Raktas į geresnį seksą. Dvi dalys net 🙂 Šiek tiek rimtesnė dalis. Išveda net matematinę tobulo sekso formulę 🙂 Na, šiek tiek kai kurie dalykai liečia netiesiogiai, pvz. kodėl reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių iki vestuvių. Joma jo, tiek daug esu išklausęs argumentų, o čia pirmą kartą patikėjau, kad verta. Na, bet tai daugiau tai ką perduoti savo vaikams reikėtų, man tai jau praeitis. Dar apie pornografijos žalą. Irgi labai vaizdžiai. Ai, patiko dėl prezervatyvų. Sako, jei eičiau į kairę, tai tikrai naudočiausi prezervatyvu ir aišku dėl saugumo iš kart užsidėčiau ne vieną, o du.

Dar citata kokia meilė su savo žmona: „kai kiekviena tavo kūno ląstelė sustingsta, čiumpa kitai už rankos ir išrėkia „Aleliuja!”.

Paskutinė tema. “Kaip išlikti susituokus ir nieko nenudėti”. Be kelių gerų patarimų, netikėtai užbaigiama visai rimtai. Restart mygtukas. Dauguma mūsų apsižliumbė. Man irgi ašarėlė nubėgo. Ot, bičas pavaro, kai pradžioje ašaros trykšta nuo juoko, o pabaigoje nuo rimtumo.

Kas dar įsiminė. Taškų skaičiavimas. Kaip vyras skaičiuoja taškus. Na, rimtai, aš už tai, kad išlipu ryte iš lovos tikrai sau duodu gerus 500 taškų 🙂

Dar gera vyrų seksualumo pagal amžių kreivė. Negaliu jos čia pateikti, nes bus spoileris, t.y. tie kas nueis į seminarą tai turi pamatyti vaizdžiai.

Keliai į vyro širdį, ir į moters. Realiai, kaip ir sakau, vyrai per Miros kalnelį (čia iš Bibilijos jis skaitė), o pas moteris atvirščiai, į Miros kalnelį per širdį.

Ai, skaitė ištraukas iš Biblijos, konkrečiai Giesmių giesmės. Žinojau, kad tai seksuali giesmė, bet, kad ant tiek :)))

Kad jau paminėjau Bibliją. Čia krikščioniškas renginys. Seminarą skaito pastorius. Protestantas. Konkrečiai koks nežinau, bet toks kuriems galima turėti žmonas, taigi jis turi žmoną ir tai taip pat pliusas, nes nėra vien teorija. O pas mus Lietuvoje žinau organizuoja šį seminarą baptistai, Tikėjimo žodis, dar kažkokie protestantai, o aš buvau katalikų organizuotame. Kas irgi džiugu, kad nebesipyksta taip krikščionys. Ai, vieną numetė juokelį apie katalikus. Sako, kad vaikystėje jį auklėjo katalikiškai, tai vienuolės taip vaizdžiai pasakojo, kaip atrodo pragaras, lyg jos ten pačios būtų pabuvojusios 🙂

Žodžiu, nors ir daug skaitęs šia vyrų-moterų tema (tarkim tuos pačius Marsus ir Veneras), ir daug matęs (tarkim tuos urvinius), bet vis tiek sužinojau daug naujo apie savo žmoną, apie mūsų santykius ir santuoką. Na, jei mano žmona bent pusė tiek pasisėmė kiek aš, tai gal ir nugyvensim iki mirties nenušovę vienas kito.

Čia net nėra kaip rekomenduoti. Tiesiog absoliučiai super. Ai, buvo keli žmogeliai, kuriems nepatiko. Vienas pasibaisėjo, kad tiek daug šnekama apie seksą ir jis nenorėtų, kad jo vaikai tai išgirstų. Bet, nežinau, pažiūrėjau, turi jis tų vaikų, tai negi jie be sekso pradėti, negi naujas stebuklas įvyko ir jie gimė iš Šventosios Dvasios. O kokiems paaugliams čia kaip ir privaloma būtų ši paskaita. Mano manymu. Jei išgirstų paaugliai bent pusė, tai oi kaip jiems gyvenimas palengvėtų ir pagražėtų.

Taigi. Jei ką domina, aš tikriausiai karts nuo karto sužinosiu, kur Vilniuje bus organizuojamas šis seminaras, jei ką kreipkitės, galėsiu perduoti informaciją.

Prisijuokiau.

Ai, ir dar ten užmačiau vieną knygelę, tai dar tą pačią dieną nulėkiau į knygyną ir nusipirkau, skaitau dabar. Na, argi aš galėčiau neperskaityti knygelės, kur vėl susitinka religija ir seksas 🙂

Perskaitysiu, parašysiu kokia ir kaip ji.

7 comments

 1. Tavo dėka aš teoriškai žinosiu, kokia turi būti laiminga santuoką, ką daryti, kad ji tokia liktų, su kokiomis problemomis susidursiu ir kaip jas spręsti. Tik va ar reiks man tų žinių, dar neaišku 😀
  Seminaras skamba puikiai 🙂 Reikia daugiau laimingų šeimų

  Like

 2. “kodėl reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių iki sekso” – o čia ne tas pats?:D Gal turėjai omenyje iki vestuvių?

  Like

 3. Katerina, na, be to ką siūlo s-j 🙂 Pirmiausiai aišku google įvedi “Per juokus į geresnę santuoką” ir duoda daug nuorodų, kur pagal miestą renkiesi. O dar yra Šeimų centrai. Vos ne prie kiekvienos parapijos. Na, pvz. http://www.vasc.lt – Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras. Arba Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras – labai daug veiklos vykdo. Nežinau, ar atsakiau. Šiaip dar gali kokias http://www.joanitai.org naujienas užsisakyti – el. paštu atsiųs kas kur vyksta. Ne tik pas juos.

  Pieštukėli, hmz, gal daugiau tau patarimų parašyti 🙂 Nes dabartiniai tokie truputį neigiami, o dabar pradedu suprasti, kad tei neigiami dalykai man labai daug davė.

  Vaida, kas galvoje, tas ir ant liežuvio, t.y. ant pirštų galiukų (ui, vėl nepadoriai nuskambėjo 🙂 ). Pataisiau 🙂

  Like

 4. Lietuvos Šeimos centras
  Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras

  kviečia į keturių dalių Mark Gungor video seminarą

  „Per juokus į geresnę santuoką“

  Laikas: 2013 m. kovo 12, 20, 27, balandžio 03 dienomis, 18.30

  Vieta: Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras , Aušros Vartų 12, Vilnius (bus nuorodos į auditoriją).

  Mokestis: laisva auka

  Registracija būtina: interneto puslapyje http://www.vasc.lt

  Kovo 12 d. „Pasakojimas apie dvejas smegenis I“ ir “ Klausimai – atsakymai”

  Kovo 20 d. „Pasakojimas apie dvejas smegenis II“ ir „Kuo gyvena sutuoktinis“.
  Kovo 27 d. „Raktas į geresnį seksą I“ ir „ Raktas į geresnį seksą II“
  Balandžio 3 d. “Kaip išlikti susituokus ir nieko nenudėti“.

  Kviečiame poras linksmai ir prasmingai praleisti laiką kartu šventiškame, juokingame ir netipiškame savaitgalio DVD seminare „Per juokus į geresnę santuoką“, kuris patinka netgi tiems, kurie nemėgsta seminarų.

  Čia pasisemsite vertingų žinių, kaip sustiprinti arba iš naujo padėti teisingus šeimyninio gyvenimo pamatus. Šį seminarą poroms geriau išgirsti kuo anksčiau, nes gautos žinios iš tiesų gali padėti vieniems kitus suprasti, nebedaryti klaidų, įpūsti naujų vėjų į poros santykius… O kadangi informacija pateikiama lyg juokais, lengviau suprasti, priimti ir įsiminti tai, kas iš tiesų labai rimta.

  Seminaro autorius Mark Gungor yra dvasininkas, lektorius ir žinomas konsultantas šeimos ir vedybinio gyvenimo kausimais JAV.

  Daugiau apie videoseminarus: http://www.nlin.lt/

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s