Tags

, , , , , ,


Per savaitgalį pažiūrėjau teoriškai tris, o praktiškai vieną filmą. Be sekso tikriausiai nebeturiu daugiau malonumų tik kaip kino filmų žiūrėjimą. Kaip dabar su tais dviem daryti reiks? Vieną mačiau tik pusę (po to labai sunku baigti žiūrėti, tokių pradėtų turiu gal dešimt), po to užmigau, o kito filmo metu dukrytė vis pliurpė vis kažko klausinėjo, tai kaip ir mačiau kaip ir ne. Bet po to nuvedėm dukrytę į žaidimų kambarį, ji išsižaidė (ir ne tik ji, nes visur laipioti, čiuožinėti reikėjo ir man, beje, kaip ji gerai su kartingais važinėja), pavargo ir vakare nuėjo anksti miegoti. Taigi ramiai galima buvo pažiūrėti visą filmą.

Varian’s War (2001):

Filmas pastatytas pagal tikrą Varian Fry istoriją.  Varian Fry yra vadinamas amerikietiškas Schindleris. Rusai net filmą pagal “Schindlerio sąrašas” išvertė “Variano sąrašas (Spisok Variana)”. Varianas išgelbėjo nuo 2000 iki 4000 prieš nacius nusistačiusius ar žydų intelektualų. Oho. 2000 žmonių išgelbėjo nuo Hitlerio nacių režimo beprotystės.

Stebina kaip paprastas žmogelis, žurnalistas galėjo padaryti tiek daug. Iš kur tiek drąsos, tiek noro padėti žmonėms. Juk galėjo kaip ir daugelis ramiai sėdėti ten už jūrų marių JAV kaip daugelis ir darė. O jis rizikavo savo gyvybe, kad padėtų žydams, žmonėms.

Kol tokių žmonių yra tai nenužmogės žmonija, yra viltis. O tokie filmai labai naudingi pažiūrėti visiems. Beje, kas man patiko, tai šiame filme nėra akcentuojami žiaurumai (na, taip žinome, mes tuos nacių žiaurumus), kažkaip tie žiaurumai man jau erzina filmuose, nes per juos stengiamasi pasiekti filmo efektą. O šiame filme daugiau akcentuojama paprasto žmogaus Variano drąsa, žmoniškumas, siekis parodyti ir savo palikuonims, kaip turėtų elgtis tikras žmogus.

Dar vienas rekomenduotinas filmas (kaip ir Schindlerio sąrašas). Čia holokaustas šiek tiek iš kitos (Vokietijos) pusės (Prancūcija, JAV) parodytas.

Advertisements