Tags

, , , , ,


Dar vienas filmas apie tikslo siekimą, viltį ir gyvenimo prasmės paieškas – Soul Surfer (2011).

Nemėgstu filmų apie sportą (šis priskiriamas kategorijai drama ir sportinis), todėl praktiškai ir nelabai rengiausi jį žiūrėti. Bet vieną vakarą norėjosi kažko visiškai lengvo, kad nereiktų galvoti, kad būtų gražūs vaizdeliai. Kadangi tai apie serfingistus (o kaip tai lietuviškai vadinasi?), ant viršelio mergina, tai pagalvojau, kad visai tinkamas filmas lengvam vakarui.

Ir tikrai – gražūs vaizdeliai, gražūs žmonės, gražūs siekiai. Ir nors visą tą grožį lyg turėtų aptemdyti įvykusi nelaimė – pagrindinei herojei ryklys nukanda ranką, tačiau jos siekis ir toliau sportuoti, toliau siekti savo tikslų, yra toks gražus, kad filmas vis tiek palieka šviesumo ir gėrio bei grožio įspūdį.

Filmas paremtas tikrais faktais (ir vėl, paskutiniu metu matyt tik tokius ir bežiūriu).

Na, kas man keisto, tai tas amerikietiškas užsidegimas, kad gyvenimo tikslas ir prasmė gali būti – tapti banglentininku (o štai kaip lietuviškai). Tipo plaukioji jūroje ant banglentės ir čia yra gyvenimo prasmė. Na, matyt, kiekvienam savo. Man to nesuprasti. Tiesa, ten yra momentas, kai ji išvažiuoja į kažkokią neturtingą šalį padėti vaikams, ir taip parodoma, kad tas rankos nukandimas kaip ir turėjo prasmę, kad ji suteiktų viltį ir nuskriaustiems. Gal. Bet kažkaip šiek tiek dirbtinas tas momentas. Nors, gal čia aš tik kabinėjuosi.

Anyway. Visai šviesus, gražus, malonus filmas. Nors ir lengvas, bet ne lėkštas. Turi prasmę.

Online galima pažiūrėti kad ir čia: http://bogvideo.com/serfer-dushi-soul-surfer/.

Advertisements