Tags

, , , ,


Dar vienas iš “Kino pavasario” šiaip ne taip baigtas žiūrėti filmas Slėptuvė / Take Shelter.

Pradžia labai intriguojanti. Vyras nujaučia kažką blogą artėjant, jaučia artėjantį blogį, tornadą, kuris nušluos vos ne visą Žemę. Pranašingi sapnai, regėjimai. Vos ne Nojaus istorija. Tačiau kuo toliau, tuo tai panašiau į psichiškai palūžusio žmogaus istoriją. Košmariški sapnai, naktinis apsisiojimas, garsai, vaizdiniai. Žmogelis meta viską, kad tik pasistatytų slėptuvę ir apsaugotų savo šeimą. Paima milžinišką paskolą (dar vieną). Neaišku bus kaip su dukters kurtumo operacija. Dėl savo manijos patiria problemų darbe, atleidžiamas iš jo.

Apskritai, mano manymu, kad tam vyrui problemos prasidėjo dėl sekso trūkumo. Tokia graži žmona (hmz, niekada nemaniau, kad tokios moterys kaip  Jessica Chastain mano stiliaus – žiauriai seksualiai atrodo), o filme nerodo, kad jie kada nors mylėtusi. Tai, jei nesimyli, tai aišku, kad normaliam vyrui ar moteriai ir turi paplaukti protelis.

Taigi mečiau žiūrėti, bet vis tiek buvo įdomu pažiūrėti, o kaip baigsis. Prisiverčiau baigti. Įtampa auga, perka konservus, miega slėptuvėje, perka dujokaukes ir kai visi jau pradeda galvoti, kad jam pasimaišė protelis, pasigirsta pavojaus siganalas. Jie slepiasi slėptuvėje, ten praleidžia naktį, saugūs, tačiau kaip išeiti, ar jau baigėsi tornadas. Šiaip ne taip gražuolė žmona įtikina išeiti – taip tornado būta, bet visai nedidelio ir nepavojingo.

Daktarai ir giminės įtikina pasiimti atostogų. Išvažiuoti prie jūros, pailsėti. Ale, ot, amerikiečiai, jei praranda darbą, tai varo atostogų prie jūros.

Filmas visai į pabaigą. Jis žaidžia su dukryte ir staiga pamato…

O tai dabar galvoju, koks moralas šio filmo. Kad, jei gatvėje sutinki kokį išprotėjusį, tai čia ne išprotėjęs, o vizijas, regėjimus ir pranašystes regintis žmogus?

Advertisements