Tags

, , , , ,


Dar vienas neseniai matytas visai nieko filmukas. Čekų gamybos Most / The Bridge (2003). Filmų pavadinimu “Tiltas” nemažai, taip, kad nesumaišykite 🙂

Kažkaip patiko visi trys paveiksliukai, tai visus ir susidėjau.

Ai, http://www.youtube.com/watch?v=LoxtX6rB6X0 galima pažiūrėti visą pilnai su lietuviškais subtitrais.

Filmas trumpas, tik 33 minutės, bet spėja daug ką parodyti. Kinas priskiriamas prie religinių – krikščioniškų filmų, tema šiuolaikinis aukojimasis. Kaip Dievas paaukojo savo sūnų Kristų dėl mūsų.

Kiti priskiria prie temos kas svarbiau pareiga ar šeima. Bet čia pagal režisierių, manau, yra plačiau nei tik tiek.

Apie filmą lietuviškai nelabai radau, ilgai ir neieškojau, tai gal šiek tiek daugiau parašysiu.

Scenarijus. Vienišas tėvas augina 8 metų sūnų. Nors aplink tiek nelaimingų žmonių (pvz. narkomanė moteris), bet jie gyvena labai laimingai. Vieną dieną sūnus įsiprašo, kad tėvas paimtų jį kartu su savimi į darbą. Jau prieš ėjimą, prasideda kažkokia nuojauta, kažko ypatingai svarbaus, to berniuko ypatingumas. Susitikimas su narkomane, su vyru, kuris mergina moterį, su ameriekiečiu, kuris įsimylėjo lenkę, o ji nori jį atstumti. Tėvas dirba tilto per upę prižiūrėtoju, kai plaukia laivas – pakelia tiltą, kai važiuoja traukinys – nuleidžia. Iki traukinio atvykimo dar valanda, todėl tėvas palieka sūnų šalia ežeriuko pažaisti. Tačiau traukinys pasirodo valanda anksčiau, tiltas pakeltas, tėvas nemato traukinio, sūnus nori perspėti tėvą, bet netyčia įkrenta į tilto pakėlimo mechanizmus. Prieš tėvą iškyla sunkus pasirinkimas – be galo mylimas sūnus ar pilnas žmonių traukinys. Jis pasirenka. Traukinyje važiuojantys žmonės net nesužino jo pasirinkimo, tik narkomanė moteris atkreipia dėmesį į verkiantį (raudantį, staugiantį) tėvą. Filmas baigiasi – kitas miestas, tėvas sutinka buvusią narkomanę, dabar pasveikusią, kuri augina naują gyvybę. Jų žvilgsniai susitinka ir tėvas mato savo sūnaus aukos prasmę.

Filmas labai gražiai pastatytas, tik pati paskutinė scena man pasirodė tokia dirbtina, aš ją iškirpčiau visai (paskutines pora sekundžių, kai jis iškelia rankas).

O šiaip labai jaudinanti filmas. Daug kas jį rekomenduoja, laimėjęs kažkokius apdovanojimus. Rekomenduoju ir aš.

Advertisements