Filmas: Adomo obuoliai / Adams æbler (2005)


Jau senokai žiūrėjau šį filmą, bet vis nebuvo kada ką nors apie jį parašyti. Šiandien kavinukėje jau geriau einasi, tai poilsio minutėlę parašysiu apie šį nerealiai gerą filmą.

Girdėjau tiek daug rekomendacijų šiam filmui, kad net nesiryžau jo žiūrėti, kad nenusivilčiau. Adomo obuoliai – Adam’s Apples (2005). Yra ir lietuviškas vertimas. Ir kai kelionėje į Milaną į susitikimą su Popiežiumi išgirdau dar kartą rekomendaciją, pasakiau sau, na, reik pažiūrėti. Pažiūrėjau. Nerealus. Danų gamybos. Kaip netikėta, kad vėl randu danų jau kelintą labai gerą filmą. Ieškodamas paveiksliuko pagooglinau, tai radau tiek keistų recenzijų šiam filmui, kad net keista. Kažkokių nesąmonių prirašinėję. Nei apie vieną filmą nesu matęs tiek nesąmoningų recenzijų. O dar žmonės save kino kritikais vadina. Matyt, tik ir moka kritikuoti, o kai nėra ką, tai prisigalvoja.

Ai, neskaitykite jokių recenzijų šiam filmui, tiesiog imkite ir žiūrėkite.

Trumpas siužetas. Paleistas kalinys, neonacis, atvažiuoja į mažą vietinę bažnytėlę, pas pastorių Ivaną, atseit, persiauklėti. Žinoma jis to daryti nežada, pasikabina Hitlerio paveikslą, kuris kiekvieną kartą nukrenta suskambus bažnyčios varpams. Ivanas aiškina, kad tam, kad persiauklėtum reikia susirasti kokį nors tikslą. Kokio tu norėtum? Tas sarkastiškai: obuolių pyragą iškepti (keiksmažodžių manau negalėjo dėti į filmą). Tačiau Ivanas pasigauna šią mintį ir visom išgalėm stengiasi padėti, leidžia net šaudyti varnas ir t.t. Žiauriai teigiamas Ivanas ir žiauriai neigiamas eks kalinys. Ivano moto: tik gėriu galima nugalėti blogį. Ir šios idėjos laikosi iki pačių paskutiniųjų.

Ai, neberašysiu daugiau. Tiesiog viskas be galo gerai.

Vienoje recenzijoje rašė, kad čia juodoji komedija. Na, gal tam kino kritikui tai ir yra juodoji komedija. Bet man tai į juodąją komediją visai neužneša. Genialus filmas, po šitokia humoro doze parodytos šitokios gražios gyvenimo tiesos.

Rašo, kad nuspėjama pabaiga. Na, ir kas. Nuspėjama tik iš dalies, kad neo nacis atsivers, bet kaip tai įvyks, aš nenuspėjau. Ir į pabaigą galvojau, kad tas nuspėjimas ir neįvyks.

Žodžiu, 10 iš 10. Superinis filmas.

Dar kartą 10 🙂

One comment

  1. Megasuperosam filmas 🙂 mačiau kine, kelissyk mačiau per kompiuterį ir niekaip nenusibosta 🙂 reiks vėl pasižiūrėt 🙂 10/10 ;)))

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s