Tags

, , , ,


Tikrai dauguma susimąstome apie Dievą. Vieni teigia, kad jis yra. Kiti, kad jo nėra. Kiek pasaulyje yra daug religijų. Kiek žmogus egzistuoja, tiek buvo kažkokios religijos. Kodėl taip? Ar tikrai žmogus iš prigimties toks kvailas, kad jam būtina prisigalvoti kažkokių antgamtinių dievybių? Per visus pasaulio kontinentus, nors žmonės senų senovėje ir nesusiekdavo, visur matome, kad žmonės visais laikais tikėjo į kažką antgamtinio. Ir dar daugiau, tie visi tikėjimai yra stebėtinai panašūs. Ar tai atsitiktinumas? Ar tame yra kokia prasmė?

Dabar daug kas pasineša į budizmus, krišnaizmus ir visokias kitas rytų religijas. O ką mes žinome apie krikščionybę? Tai ką bobutė vaikui pasakojo? Arba mokykloje probėkšmais tikybos mokytojas pasakė. Mūsų supratimas apie krikščionybę yra vaikiškas. Mokyklinuko lygio. T.y. ką mes žinome? Kad gal būt yra kažkoks keistas Dievas. Jis ten kažką ilgai su žydų tauta darė. Mozė kažko po dykumo vaikščiojo. Gavo 10 Dievo įsakymų. Po to gimė Kristus, jį kažkodėl nukryžiavo ir krikščionys jį laiko Dievo sūnumi. Ai, dar kad buvo Adomas ir Ieva. O pasaulį sutvėrė per 6 dienas, o septintą Dievas ilsėjosi. Ir viskas? Na, dar šiokias tokias nuotrupas, ten kokį Nojų, Saliamoną ar dar ką girdėjo. Bet kokia to prasmė? Kam to reikia? Kas tai yra? Kas yra Kristus? Kodėl viskas buvo taip kaip buvo?

Kaip mes su tuo susiję? Ar tikrai yra Dievas? O kaip mes galime žinoti kad jis yra? O koks jis yra? O ką jis daro? O kodėl taip daro? O kokia mūsų gyvenimo prasmė? Kam mes gyvename? Koks gyvenimo tikslas?

Ui, net pavargau rašyti klausimus. Tai sustojau. Ir dar daug daug daug klausimų.

Va, tam ir yra skirtas Alfa kursas.

Kas čia per Alfa kursai? Man tai asociajuojasi su smogikų (na, tokių kaip per Sausio 13 – ąją) apmokymus. Bet aišku čia ne apie tai. Čia skirta visiems kas domisi krikščionybe. Kas ieško atsakymų. Pradedant visai netikinčiais, baigiant tie kurie nori pagilint,i atnaujinti žinias ir pojūčius. Na, matyt, aišku, kad vis tiek siekiama patraukti į krikščionybę, bet labai lengvai ir švelniai. Kas matėsi mūsų Alfa kurse. Iš pat pradžių vedantieji labai jaudinosi, buvo neaišku, kokio tikėjimo lygio ar krikščionys, ar ateistai susirinko. Todėl iš pradžių viskas vyko labai švelniai, bet toliau, kadangi susirinko arba visi krikščionys, arba atsivertė per kursus (na tokių, kad atsivertė pas mus nebuvo, bet, tokių, kurie sustiprėjo savo tikėjime, tai buvo).

Labiausiai pasikeitė vienas vyras. Jis vėlavo, ne nuo pirmos dienos pradėjo. Iš pradžių ateidavo, na, taip formaliai pasisveikindavome, o paskutinėm dienom vos ne kad apsikabino su visais atsisveikindamas, ir ateidavo jau toks visas švytintis, besidžiaugiantis gyvenimu. Jis labai džiaugėsi, kad jį žmona atitempė į Alfa kursus. Gražu pažiūrėti.

Alfa kursą organizuoja katalikai, baptistai, liuteronai, anglikonai ir dar kitokie krikščionys. Kursas pas visus yra daug maž vienodas, aišku, šiek tiek visi įneša savo, nes vis tiek daug kas priklauso nuo tų žmonių, kurie veda. Tas man irgi labai patinka. Pagaliau krikščionys nebesipriešina vieni su kitais, o perima vieni iš kitų tai kas geriausiai. Tarkim mums pasakojo ir apie pravoslaviškass maldas, praktiškai rekomendavo kaip vieną iš tinkamų būdų. Taip pat rodė Andrejaus Rubliovo ikonas ir pristatė kaip labai gilias ir tinkamas tikėjimui. Pats Alfa kursas gimė Anglijoje Anglikonų bažnyčioje. Džiugu, kad Katalikų bažnyčia irgi jį naudoja.

Kaip viskas vyksta. Maždaug dešimt vakarų vieną kartą per savaitę. Pradžioje būna paskaita, maždaug valandą. Kai tik kursai atėjo į Lietuvą, tai pradžioje tiesiog žiūrėjo filmus, paruoštus berods anglikonų. Mes vieną filmą irgi žiūrėjom, bet šiaip gyvai fainiau. Nors vieną filmą (paskaita) pažiūrėti irgi įdomu, pamatyti kaip tai daro kiti.

Po to pasidalijama į grupeles ir pasikalbama daug maž pagal to vakaro temą. Kas kam užkliuvo, kas kam buvo įdomu, ar neaišku, kokia jo gyvenimiška patirtis.

Ai, dar pradžioje, per vidurį ir pabaigoje galima gauti arbatos, kavos ir ko nors prie jų, kokį pyragaitį ar net sumuštinuką. Šiaip kadangi visi kuklinasi, tai jei nesi labai kuklus, tai gali praktiškai pavalgyti vakarienę.

Kažkur apie kursų vidurį būna išvažiuojama stovykla savaitgaliui, t.y. praktiškai tas pats kas šiaip vakarais, tik tiek, kad išvažiuojama kažkur, kur per dieną įvyksta kelios tokios paskaitų – aptarimų sesijos. Ai, čia aišku gauni ir pusryčius, ir pietus, ir vakarienę 🙂

Visa tai nemokamai !!! Nors nepamenu, lyg išvažiuojamam savaitgaliui patys susivežėm, ką valgysim vakarienę. Bent baigiamajam vakarui tikrai kažką nešiausi užkasti. Na, bet neesmė, iš principo tai nekainuoja visai nieko.

Oooo, kiek prirašiau. Senokai jau žadėjau parašyti apie Alfa kursą, bet vis galvojau, o tai ką čia rašyti. Faina. Ir tiek. Mane kai pakvietė, tai taip ir pakvietė: Ateik, bus labai labai faina. Tai taip ir buvo. Tai ir galvojau, koks čia įrašas bus: Faina, ir tiek. Ale, žėk kai tik pradėjau rašyti, tai vos susizgribau, kad reikia baigti. Kas tiek daug skaitys?

Už tai paieškojau Internete, kur rasti tuos kursus. Organizuoja dabar tikriausiai kiekviena parapija. Daugiausia kviečia netikinčius arba ką tik įtikėjusius, nors vat kur aš buvau, tai buvo visi jau tikintys.

Čia organizatorių pagrindinis puslapis: http://www.alfakursas.lt

Kontaktai: http://www.alfakursas.lt/index.php/kontaktai

ses. Celina Galinytė
Alfa kursų Lietuvoje koordinatorė
tel. 8 699 64615
el. paštas alfa@evangelizacija.lt

manau galima drąsiai jai rašyti, jei tarkim nerandate, kur ir kada artimiausi nuo jūsų kursai. Čia koordinatorė Lietuvai.

Čia http://www.alfakursas.lt/index.php/2011-11-22-07-38-48 visai detaliai klausimais – atsakymais prirašinėta.

Čia http://www.katalikai.lt/index.php?id=6&nid=6216 dar viena nuoroda su datom ir laikais, bet kiek žiūrėjau ne visai visi, bent jau tų, kuriuos aš lankiau, nebuvo.

Ir pačios įdomiausios nuorodos. Gerai, kad jas radau, kai jau buvau parašęs įrašą, nes kitaip būčiau iš vis nieko neberašęs, o tik šias nuorodas sudėjęs.

Alpha Course Factory Viral TV & Cinema Advert

Alpha Course 2008 promo

CURSO ALPHA

Questions for God

Alpha Promo

Alpha Course New advert

Alfa kurss

Ai, o to, kur žiūrėjom filmą, to pagrindinio tai truputį toks sektantiškas snukis (atsiprašau – veidas), šiek tiek išsigandęs net buvau, bet vėliau, kai įsiklausai ką kalba, tai viskas ok.

Na, jei nieko neskaitysit, tai bent video nuorodas pažiūrėkit, atrinkau mano manymu geriausias. Net latviška yra.

Aš kaip sakau, nors ir maniau kad kažką žinau apie krikščionybę, bet buvau labai nustebintas, kad mažai ką žinau. Alfa kursas. Pavadinimas turi kelias prasmes. Pirmoji graikiškos abėcėlės raidė. Tai kaip Kristus yra gyvenimo pradžia, taip ir Alfa kursas yra jūsų naujo prasmingo gyvenimo pradžia. O aš dar kitaip sakau. Alfa tai ir žinių pradžia. Po to seks Beta, Gama. Maždaug po raidę į metus. Kai kuriuos reiks pakartoti, sugrįžti, pasigilinti dar labiau. Na, o Omega pasieksiu, tikiuosi, kad pasieksiu, po mirties 🙂

Susitiksim kitame Alfa kurse. 🙂 Iki.

Advertisements