Tags

, , , , ,


Šis filmas “Letters to Father Jaakob” jau senokai mano žiūrėtinų filmų sąraše, bet man nepatiko nei pavadinimas, nei paveiksliukas:

nei šalis gamintoja (Suomija), nei aprašymas: iš kalėjimo paleidžiama iki mirties nuteistoji kalinė, ji atvyksta padėti aklam kunigui Jakobui.

Jei ne s-j rekomendacija, tai nežinau kada ir bučiau pažiūrėjęs. Pažiūrėjau. Netikėtai paaiškėjo, kad ir Suomijoje gali sukurti visai neblogų filmų.

Kalinė Leila nenoriai atvyksta pas aklą kunigą Jakobą. Ji nesiruošia čia ilgai užsibūti ir apskritai nesiruošia daug kunigui padėti, tarkim jau namų ruošoje tikrai nepadės. Bet Jakobas prašo tik vienos pagalbos, kadangi jis aklas, tai negali skaityti jam siunčiamų laiškų ir negali rašyti atsakymų. Laiškus jam rašo žmonės, prašydami pasimelsti už juos. Leilai tai atrodo visiška nesąmonė. Jakobo nesaugomi pinigai vilioja Leilą, vienu metu ji palieka Jakobą, pasiima dalį pinigų ir ruošiasi išvažiuoti. Laiškai Jakobui nustoja eiti. Leila pradeda keistis.

Na, ir dar  lietuviškai galima paskaityti http://www.kinokadras.lt/1/post/2011/09/laikai-tvui-jokbui-2009-postia-pappi-jaakobille-letters-to-father-jaakob.html

Dėkui s-j už jausmingo gero filmo užrodymą 🙂 Gerai susižiūrėjo.

Advertisements