Tags

, , ,


Pažiūrėjau tokį savotišką kino filmą gražiu pavadinimu “China Cry. A True Story”.

Filmas paremtas tikrais faktais. Jame pasakojama apie Sun Xuy V Chai ir jos vyrą Sam Sun. Juokauju. Iš tikrųjų pasakoja apie Sung Neng Yee (ar tai Nora Lam – gerai nesupratau kuris čia pseudonimas, o kuris ne), kinas pastatytas pagal jos autobiografinę knygą.

Pasirodo Kinojoje yra ir krikščionių (berods šiame filme rodomi protestantai). Aišku, kad komunizmo laikas (o ar jau jie baigėsi Kinijoje?) visos religijos buvo persekiojamos. Nors Sung vaikystėje buvo leidžiama į krikščionišką mokyklą, ten įtikėjo, bet vėliau įtikėjo į komunizmo įdėjas ir būtų tapusi uoli komunistė, jei ne tas beprasmis komunistų kitatikių medžiojimas. Suimta ir tardoma, ji prisimena savo įtikėjimo istorija, prisimena, kad Dievas ją saugo ir ji vėl įtiki. Vedant ją sušaudyti, kareiviams prieš iššaunant plyksteli šviesa, įvyksta stebuklas ir ji išgyvena. Toliau ji yra vedama Šventosios Dvasios. Jos tėvas miršta ligoninėje nuo naujai ant jo išbandomų vaistų. Dar mokykloje ji įsimyli, kaip ji sako, kad iš kart žinojo, kad jis jai skirtas. Susilaukia vaikų. Vyras buvo iš tuomet laisvo nuo Kinijos Honkongo, jį aišku irgi apkaltina šnipinėjimu, tačiau Sung išprašo valdžios, kad išleistų jį į Honkongą aplankyti mirštantį tėvą, save palieka kaip užstatą, jog jis sugrįš. Ją esančią 9 mėnesį nėštumo pasiunčia į darbo lagerį, kur tenka nešioti sunkius akmenis. Ji rašinėja laiškus aukštesnei valdžiai ir motinystės atostogas išmaino į vizą kelionei į Honkongą. Išpranašauja, kad jos motina irgi pabėgs į Honkongą. Filmas baigiasi kai ji pereina sieną, susitinka savo be galo mylimą vyrą ir pajunta laisvę.

Romantiškas senovinis kinas. Viskas. Jei šitiek perskaitėte, galite ir nežiūrėti. Nebent norit pamatyti kaip senų senovėje statė vidutinius (to laiko matavimais) filmus. Na, ok, buvo šiek tiek įdomu pažiūrėti apie komunistinę Kiniją. Ant kiek ji buvo panaši į mūsų sovietų sąjungą. Bet vaidyba tokia, kad labai sunku buvo ištverti bežiūrint. O dar ir įgarsinimas, toks ale su įtaikinga intonacija.

Ir dar filmo pradžioje buvo prierašas, kad filmas paremtas tikrais faktais, tačiau kai kurie įvykiai dramatizuoti. Čia kaip suprasti? Kad absoliučiai viskas dramatizuota, ir tik kai kurie faktai daug maž į tą pusę? Bent man taip susirodė.

Beje, filme parodyta tokia didelė meilės istorija. Ir filmo kūrėjai laiku baigė. Nes Sung jau berods po metų po emigracijos į Honkongą išsiskyrė su savo didžiąją (pagal filmą) meilę ir ištekėjo už kito (o ką protestantams galima tuoktis kiek nori kartų?), emigravo į JAV ir ten buvo pakankamai įžymi.

Taigi, kaip ir rašiau, žiūrėkite, tik jei norite pamatyti senovinių lėkštų filmų statymo metodų.

Advertisements