Tags

, , ,


Radau laiko dar parašinėti. Taigi taigi taigi.

Kino pavasaris kuo toliau tuo man labiau patinka, atvežė tiek puikių filmų. Antroji Žemė / Another Earth žiūrėjau dar prieš Jelena, bet Jelena paliko tokį didelį įspūdi, kad šis šiek tiek nublanko ir tik dabar suradau laiko paminėti ir Another Earth.

Nors pagal siužetą yra šiek tiek fantastinis (danguje pasirodo mūsų Žemės sesuo dvynė), bet šiaip tos fantastikos daugiau ir nėra (čia tiems kas dėl kažkokių priežasčių nemėgsta fantastikos). Šis filmas buvo rodomas Amerikos nepriklausomų filmų kategorijoje, kas yra pakankamai įdomu. Koks žanras? Sakyčiau, drama (nelabai aš gaudausi tuose žanruose). Gal socialinė drama? Apie žmonių tarpusavio santykius, apie gyvenimo prasmę, apie poelgių reikšmę, depresiją, kaltę, atleidimą, viltį.

Trumpas siužetas. Danguje pasirodo artėjanti Antroji Žemė. Jauna mergina (ar tai paauglė, ar jau studentė) važiuoja po vakarėlio namo, užsižiūrėjusi į dangų, nepastebi sankryžoje stovinčios mašinos ir įvažiuoja į ją. Iš ten sėdėjusios sutuoktinių poros ir vaikučio, gyvas lieka (ilgą laiką komoje) tik vyras, t.y. praktiškai laimingą šeimyninę idilę sugriauna per vieną sekundę. Mergina, atsėdėjusi kalėjime bausmę, išeina į laisvę, tačiau visa pasikeitusi, ji susiranda tą vyrą, esantį gilioje depresijoje, padeda tvarkytis, jų santykiai perauga į meilę, tačiau jai tenka prisipažinti, ką padariusi. Ji laimi kelionę į Antrąją Žemę, kaip viltį, kad ten sutiks savo buvusią šeimą, bilietą perleidžia tam vyrui.

Kai kas lygina su “Melancholija” (kurios aš nežiūrėjau), o man labai lyginasi su Jelena. Tik šis filmas suteikia viltį.

Žodžiu, man patiko, rekomenduoju pažiūrėti ir jums.

Advertisements