Tags

, , , , , , , , ,


Nebespėju visko parašyti, ką perskaičiau, ką pamačiau ir šiaip kuo gyvenu. Tai gal ne viską, o tas kas man atrodo bent šiek tiek verta dėmesio. Taigi. Kino filmas In Time (lietuviškai išvertė “Įkalinti laike”). Visai neblogą recenziją galit paskaityti čia, t.y. aš iš principo su ja sutinku.

Nors pats filmas man ir ne super, bet man patiko pati filmo idėja: netolima ateitis, pinigų nebėra, atsiskaitoma ir uždirbama savo gyvenimo laiku, t.y. nuo 25 metų žmogus nebesensta, tačiau turi vienerius metus savo gyvenimui. Už kiekvieną paslaugą, už kavą, už važiavimą autobusu ir t.t. moki savo gyvenimu laiku, t.y. jį trumpini pagal įkainius. Jei dirbi, atlyginimą gauni irgi laiku. Gali imti paskolą laiku, su palūkanomis laiku. Jei laiką savo išnaudoji – miršti. Tiesiog atsijungi ir viskas. Galimos laiko vagystės vienas iš kito, galimi paaukojimai ir t.t. T.y. man labiausiai pasirodė įdomi pati filmo mintis, kaip tada galėtų atrodyti visuomenė, kaip atrodytų turtingieji, kaip vargšai. Kas būtų vertinama, kas ne. Kaip gyventų ir ką vertintų tie kurie turi milijoną metų laiko gyvenimui. Ir tie kurie kas dieną užsidirba tik vienai dienai. Nors filmas vidutinis, toks pusiau veiksmo, pusiau su keistais pareiškimais (Galima vogti, jei tai yra vogtas laikas, t.y. tai nelaikoma vagyste, jei manai, kad kitas tą daiktą irgi yra pavogęs. Jei manai.) Tas Robin hudiškumas irgi keistas. Ir meilės istorija banali ir keista. Bet kaip ir sakau, filmas vertingas dėl pačios fantastinės idėjos – laikas kaip pinigai.

Nors yra ir visai neblogų scenų, pvz. pabrangina autobuso bilietus, ir Timberlako (ai, jis ten vaidina pagrindinį vaidmenį) mama turi bėgti, nes nebeužtenka laiko bilietui. Turi bėgti pas sūnų, kuris kaip tik gavo 126 metus (jam padovanojo vienas žmogelis, kuriam nusibodo taip ilgai gyventi). Ji bėga, nes laiko pati nebeturi daug, sūnus, pamatęs tuščią autobusą, suprnata, kad mamai nebeužteko autobusui pinigų-laiko irgi bėga pasitikti. Ar spės perduoti kažkiek laiko savo mamai?

Nors ir ne šedevras, bet, jei neturite ką veikti ir norisi lengvesnio filmo, visai galima pažiūrėti.

Advertisements