Tags

, , , , ,


Dar vienas maisto gaminimo receptas iš tų tiap liap ir padaryta. Taigi imu pakelį žirnių. Išverdu. Esu išviręs dviem būdais. Pirmas – užmerkiau iš vakaro ir ryte išviriau. Antras būdas – Bernadetos: užmerkiau, pabuvo kokį pusvalandį, nupyliau, užpyliau verdančiu vandeniu, pabuvo kokį pusvalandį, nupyliau, užpyliau dar verdančiu vandeniu, dar kokį pusvalandį, nupyliau ir į verdantį vandenį. Nelabai skyrėsi nei nuo, nei kitu būdu. Išviriau, parašyta virti 45 minutes, bet man atrodo, kad aš viriau trumpiau. Paragavau, išvirę ir viskas. Tik išvirusius iš kart su blenderiu apdorojau, gavosi tiršta sriuba (kaip trinta).

Kol žirniai virė, supjausčiau svogūną, česnaką ir pievagrybius. Pakepinau. Su šiek tiek druskos, pipirų, raudonėlio. Priklausomai kiek kepini, gaunasi du skoniai, jei mažiau jaučiasi labiau šviežias pievagrybių skonis, jei daugiau, tai labiau primena miško grybus. Gal kada pabandysiu visai nekepinti, turėtų gautis irgi skaniai. Supilam į žirnių sriubą, išmaišom, pilstoms, paskaninam grietine. Čia su mažiau kepintais:

Foto nepasakyčiau, kad labai vykusi, bet man skanu.

Ai, joke. Paklausit, ko čia vėl apie valgius pradėjau rašyti? Taigi nusipirkau švarių puodų 🙂 Maximoj nuolaidos. Bet dabar ir šie puodai purvini, tai nežinau, kada vėl parašysiu, ką nors skanaus.

O jums skanaus 🙂

Advertisements