Tags

, , , ,


Seniau stebėdavausi, kai rašo receptus, tipo: ai, paimkit tą, aną, pakepkit, sumaišykit ir viskas ok. Bet kai pats ką nors sugalvoji, tai taip ir gaunasi: ai, paėmiau tą, dar įmaišiau aną, pakepiau, išviriau ir gavosi skanu.

Taigi, jei kam bus neaišku kas nors, klauskit komentaruose, paaiškinsiu, nes tiems, kurie gamina valgyti pastoviai, tai bus visiškai aišku, tiesiog, mintis, ką galima pasidaryti skaniai, nesunkiai, ir kad nepamiršti užrašau čia.

Taigi ko reikės? Pirmiausia lęšių. Imu štai tokius:

Raudonieji labiausiai tinka sriubai, o šie man patys lęšiškiausi, labiausiai tinkantys košei. Rudieji, jei tokia rūšis yra. Anksčiau galvojau, kad tik tokie lęšiai ir tebūna, o pasirodo yra įvairių rūšių. Anyway, šiai košei aš naudoju būtent šiuos, nes mano manymų jie yra kiečiausi, labiausiai tinkantys.

Ko dar reikės?

Daržovių. Pačių įvairiausių. Žaliosios, geltonosios ir raudonosios paprikos. Gražu, kai skiritingos spalvos. Baklažanų. Saliero stiebų. Svogūnų, česnakų. Konservuotų kukurūzų. Morkų. Galima pievagrybių. Ir nežinau, dar gal ką nors? Arba, jei ko nerandu, tai apseinu ir be to. Prieskonių: raudonėlio, šiek tiek imbiero, šiek tiek aitriosios paprikos, druskos, pipirų, na, dar, jei kokius mėgstat.

Gaminimas. Na, tikrai, trumpai. Išverdam lęšius. Ant pakelio parašyta kiek laiko virti. Pakepam visas daržoves ant šiek tiek aliejaus. Sumaišom viską ir viskas. Valgom. Sveika ir skanu.

O čia dar kita nuotrauka, kur foto blykstė suveikė, tai gražiai apšvietė:

Nežinau, bet man skanu. Paragaukite, gal patiks ir jums.

Advertisements