Tags

, , ,


Na, Dievu lengviau patikėti, nei egzorcizmu. T.y. dar velniu patikėti irgi nesunku, jei yra Dievas, tai yra ir velnias. Kodėl sunku patikėti egzorcismu? Aš, manau, kad labai slidi riba tarp psichinės ligos ir apsėdimo demonais. Todėl ir norint atlikti egzorcizmą – demonų išvarymą, būtinas vyskupo leidimas. Todėl ir rekomenduojama minimum 3 patyrusių egzorcistų komisija, kad nustatytų ar yra apsėdimas, ar ne. Man taip pat žiūrint kino filmus viskas įtartinai atrodo, todėl paėmiau paskaityti patyrusio kunigo egzorcisto knygą “Interviu su egzorcistu

Kiek filmuose yra tiesos? Pagal knygą, daugumoje atvejų, kino filmai perdeda (gal ir teisingai, neįdomu būtų žiūrėti), t.y. apsėstasis retai kam nors gali padaryti žalos, dar rečiau išvarytas pereina į kitą kūną. Tačiau tokia kunigo patirtis sukrečia. Knyga parašyta man patraukliu stiliumi – klausimais ir atsakymais. Taip lengva susisteminti mintis ir lengviau suprasti. Tiesus klausimas, tiesus atsakymas. Ir viskas aišku. Kas paguodė, kad tam, kad tave apsėstų, turi pats įsileisti demoną. Nors yra ir užkerėjimo atvejai, bet, manau, jei pats neįsileisi, tai niekas negalės tave užkerėti. Nors knyga ir apie egzorcizmą, bet pateikiami ir platesni klausimai susiję su ta tema: kas yra nupuolę demonai, kokios angelų hierarchijos, ką jie veikia, kaip bendrauja su Dievu, ar Dievas bendrauja su jais ir panašiai.

Į egzorcizmą skeptiškai žiūri ne tik netikintys, bet ir daug kunigų. Todėl ši tema yra tokia kontraversiška. Nors Naujajame Testamente yra aiškiai atskirtos ligos ir apsėdimai, ligų gydymai ir demonų išvarymai, tačiau labai dažnai ir krikščionys, net kunigai, netiki demonų apsėdimais. Todėl ši tema ir yra tokia aktuali.

Kaip atskirti apsėdimą nuo psichinės ligos? Kas yra vietinis egzorcizmas (nepamenu termino, bet tai malda prieš demonų apsėdimą)? Kaip apsisaugoti nuo demonų apsėdimo? Kas vyksta egzorcizmo metu? Ar gali apsėsti tik žmogų? Ar gali būti apsėsti namai, daiktai ir gyvūnai? Kokia demonų prigimtis?

Beje, skirtingai nuo filmų, čia sakoma, kad pats egzorcizmas nėra sunkus, nes apskritai veikia Kristus, Dievas ar atsiųsti angelai. Kad silpni demonai išsigąsta maldos, nebegali kentėti ir patys pabėga. Sudėtingiausia yra atskirti ar yra apsėdimas. Beje, apsėdimas ir liga nėra diametreliai priešingi. T.y. gali būti apsėstas, bet nesirgti psichine liga, gali būti ir apsėstas ir dar sirgti pscihine liga, gali būti neapsėstas, o tik sirgti psichine liga. Ar žmogžudžiai yra apsėsti? Atsako, kad kaip ir keista, bet dažniausiai ne, ir net dar keisčiausia, kad dažniausiai neserga psichine liga, tiesiog jie pasirinko blogio kelią. Bet apsėdimui tai palengvina kelią.

Žodžiu, nors ir plona knygutė, bet verta paskaityti.

Advertisements