Tags

, , , , , , ,


Ant Naujų Metų mažė susirgo vėjaraupiais, tepėm žaliai, tai su dukra išsidažėm solidarumui savo rankas irgi žaliais taškučiais, na, bet jau sveiksta, bet už tai per visas išeigines tik vieną filmą pažiūrėjau: Misija / The Mission.

Pavadinimas be ryšio, t.y. tiksliau aš sugedęs, nes man atrodė, kad misija gali būti tik karinė (Irakas, Afganistanas ir panašiai), o karinio filmo visai nenorėjau žiūrėti. Pirmą kartą rekomendaciją šiam filmui perskaičiau www.army777.lt forumuose. Susiradau kaip atrodo:

Hmz, tikrai tikriausiai apie karą, tikriausiai apie senovinį karą, nenoriu. Pagalvojau, kad forume atsitiktinai kažkas įkėlė rekomendaciją. Tada netyčia pastebėjau, kad Vatikano laikomas 2 pagal gerumą. Pirmu laikomas kažkoks 1905 metų gamybos, o čia šiuolaikinis ir antras. Oho, reikia pažiūrėti. Beje, vėliau radau kitą paveiksliuką, kuris žymiai geriau iliustruoja apie ką šis filmas:

Taigi filmas visai ne apie karinę misiją, o apie jėzuitų misiją į Pietų Ameriką tikslu skleisti krikščionybę. Filmas nustebino, nes esame įpratę, kad krikščionybė buvo skleidžiama tik kryžiaus žygiais, o čia pasirodo, kad buvo ir atvirkščiai, jėzuitai, stojo prieš prekiautojus vergais, prieš vietinius dvarininkus. Apskritai apie jėzuitus jau kelintą kartą išgirstu kaip apie labiausiai išsilavinusius krikščionis. Kai visi puolė Galilėjų už jo idėjas, kad saulė, o ne žemė yra visatos centras, tai jėzuitų astronomai sutiko su Galilėjumi. Jėzuitai visur, kur ateidavo pirmiausiai steigė mokyklas, mokė vaikus. Ir šiame filme jie yra taikos ir gėrio nešėjai.

1750 metai. Tarp Ispanijos ir Portugalijos pasirašoma Madrido sutartis, pagal, kurią kelios jėzuitų misijos turi pereiti į Portugalijos pusę, o kas reikštų vietinių indėnų pavergimą. Misijoms pasiūloma išsikraustyti, tačiau indėnai nenori palikti savo žemės. Popiežiaus atstovas įtikintas politikų palaimina iškraustymą jėga.  Indėnai padedami jėzuitų, labiausiai už brolio nužudymą atgailaujančio Rodrigo Mendoza, buvusio vergų pirklio, dabar vienuolio, priešinasi ginklu. Misijos vadovas Tėvas Gabrielius nutaria nesipriešinšti, surengia mišias. Pasipriešinimas žiauriai numalšinamas. Tėvas Gabrielius su besimeldžiančiomis moterimis ir vaikais nužudomi.

Pinigai aukščiau už viską. Ir tame purve jėzuitų šviesos spindulėlis.

Vaidina įžymūs aktoriai Rebert De Niro bei Jerimy Irons, filmas bei muziką pelnė ne vieną apdovanojimą.

Rekomenduoju.