Tags

, , , ,


Egzorcizmas yra tokia tema, kuria sunku patikėti. Kur ta riba tarp psichinės ligos ir demonų apsėdimo? Ar tikrai egzistuoja tai? Naujas filmas šia tema – Egzorcizmas (The Rite).

Be visa ko vaidina Anthony Hopkins, kuris man patinka kaip aktorius. Nors priskiriamas siaubo kategorijai, o siaubo filmų aš nemėgstu, tačiau šis man patiko, nes ta siaubo kategorija, matyt, daugiau dėl amžiaus cenzo.


http://youtu.be/_hG3ktopqv8

Filmo herojus dirba tėvo versle – laidojimo paslaugos. Laidojimo paslaugos, matyt, parinktos dėl to, kad filmas būtų šiurpesnis, jau pati pradžia pradedama rodyti kaip grąžinami lavonai prieš laidotuves. Na, bet tai nesugadina viso filmo. Herojus nori ištrūkti iš šio šiurpaus verslo, tačiau jis prisilaiko šeimos tradicijų ir kitas kelias jam tapti kunigu. Ketvirtais metais jis nusprendžia mesti mokslus, tačiau jo mokytojas įžvelgia jame tam tikrą talentą ir pasiūlo prieš tai praeiti Vatikane egzorcistų kursus. Kursuose jis pastoviai ginčijasi, nes netiki nei Dievu, nei demonais, todėl jam pasiūlo susitikti su praktikuojančiu egzorcistu (Hopkinsu). Herojus stebi ir dalyvauja egzorcizmo seansuose, tačiau nelabai jais tiki, mano, kad tai psichinė liga. Tačiau, kai demonai apsėda patį egzorcistą ir tenka pačiam su tuo susidurti, patiki.

Istorija paremta tikrais faktais.

Tikėti egzorcizmu ar ne? Kiek žinau kiekviena vyskupija turi savo egzorcistą, taip, kad bažnyčia pripažįsta egzorcismą už rimtą dalyką. Bet raganų medžioklė seniau irgi buvo normalus dalykas. Bet net Kristus išvarinėjo demonus. Taigi filmas pamastymui.

Advertisements