Tags

, , , , , ,


Šiomis dienomis pažiūrėjau nemažai filmų, senokai tiek daug per tokį trumpą laiką. Taigi atskirais įrašais sudėsiu, kad jei kas turės kokių įdėjų ar pastabų galėtų rašyti į komentarus atskirai.

Filmas Lourdes / Lurdas pasakoja apie Prancūzijoje esančią ir stebuklais garsėjančią vietovę Lurdą (Lourdes), čia atvyksta piligrimai ir siužetas sukasi apie cerebraliniu paralyžium sergančią moterį. Prikaustyta prie vežimėlio, visiškai nejudri, tik galvą galinti pajudinti. Įvyksta stebuklas, ji atsikelia iš vežimėlio ir pradeda vaikščioti, lipti į kalną, šokti. Filmo pabaigoje atkrenta ir vėl atsisėda į vežimėlį.

Tiesa sakant, nieko nesupratau. Kokia šio filmo mintis? Kas ta pagyvenusi moteris, kuri jai padėjo ir kuri filmo pabaigoje kažką jai į ausį pasakė? Ko ta moteris bėgiojo iš paskos į kalnus? Absoliučiai nieko nesupratau. O filmas laimėjęs ir apdovanojimų, ir man rekomenduotas. Pabandžiau pagooglinti, tai greitai nieko neradau, išskyrus skurdžius oficialius aprašymus.

Jei kas supratot, gal galite ir man paaiškinti? Kaip rašo: režisierė balansuoja tarp gailesčio ir satyros. Tai čia, tipo, satyra iš tikinčiųjų žmonių? Bet juk kažkiek laiko buvo atsikėlus iš vežimėlio.

Na, palauksiu, gal kas užklys į mano blogą ir paaiškins filmo mintį.

Advertisements