Tags

, , , , , , ,


Dar vienas filmas, kurį paskutiniu metu pažiūrėjau. Nežinau kaip pavadinimą išversti į lietuvių kalbą, matyt arba “Šventasis Paulius” arba “Apaštalas Paulius”, rusiškai išversta maždaug taip “Apaštalas Paulius. Stebuklas pakeliui į Damaską”  – “Апостол Павел (Чудо на пути в Дамаск)” arba “Библейская коллекция: Святой Павел” / “The Bible: Paul of Tarsos” / “San Paolo”.

IMDB yra angliškai labai detaliai aprašytas scenarijus http://www.imdb.com/title/tt0270621/. Tai aš gal tik trumpai dėl scenarijaus.

Po Jėzaus Kristaus mirties Saul tampa vienu iš aršiausių krikščionybės priešų. Persiokiodamas krikščionis vyksta į Damaską, pakeliui jam apsireiškia Kristus, apakina šviesa ir paskiria jį krikščionybės skleidėju. Po trijų dienų Damasko dvasininkui apsireiškia Kristus ir liepia eiti pas Saul ir pagydyti jo aklumą. Pagydytas Saul pasikrikštija ir pasivadina Pauliumi. Ši filmas pasakoja apie apaštalo Paulius darbus iki jam atvykstant į Romą.

Jei Kristaus istoriją daug maž iki šiol žinojau, tai kas vyko po jo mirties, aš praktiškai nieko nežinau. Nežinau, kiek šis filmas atitinka istorinę tiesą (kažkodėl kilo abejonių ar ne per daug meninis filmas), bet pastebėjau filmo titruose, kad buvo konsultuotasi kažkur su 10 profesorių istorijos ir biblijiniais klausimais, tai manau galima tikėtis pakankamai autentikos. Nors konsultantų galėjo ir neklausyti.

Filmas, manau, įdomus ne tik besidomintiems krikščionybe, bet ir istorija. Visai įdomu pamatyti ir tų laikų papročius, rūbus, architektūrą, gyvenimo būdą, santykius tarp vyrų ir moterų, žydų ir romėnų santykius.

O man tai įdomu, kodėl Simonui Kristus pakeitė vardą į Petras, o Saul pasikeitė į Paulius. Na, Saul, sako, kad jis dabar naujai užgimęs, tai ir vadinsis naujai, kaip ir yra mintis, bet tai kodėl kiti apaštalai nebuvo perkrikštyti naujais vardais. O gal buvo?

Žodžiu visai įdomiai susižiūrėjo, anksčiau galvojau, kad tokie filmai biblijiniais (religiniais) motyvais turėtų būti žiauriai nuobodūs, bet, nežinau, man atrodo, kad čia vos ne kaip veiksmo filmas.

Bet tai kokia tikėjimo jėga. Įdomi ir Petro linija, jo abejonės veiksmais. Žinojau, kad Petras, tai kaip uola – tvirtas tikėjime ir veiksmuose. Tačiau filme matome, kad jis irgi žmogus, kad jam kildavo ir visokių abejonių ir minčių, o tai mane šiek tiek ramina, nes mano galvoje irgi pilna visokių minčių.

Taigi – įdomus kinas apie krikščionybės pradžią.

Advertisements