Tags

, , , , ,


Šį filmą man rekomendavo kaip filmą, kuris sukrečia ir tikinčius, ir netikinčius (aš save priskiriu prie tikinčių). Pirmiausiai pradėjau paieškas internete, žinojau tik pavadinimą Tėvas Pijus. Apie patį Tėvą Pijų informacijos yra, o apie filmą ne. Ir čia vėl nustebino Google, įvedžiau paiešką “filmas tėvas pijus”, o jis man sako, gal norėtumėte paieškoti “film padre pio”, tada ir sužinojau, kad tai itališkas filmas ir, kad patį filmą rasti galima, sunkiau rasti ne italų kalba. Anglų subtitrus radau greitai, bet man sunku žiūrėti filmus angliškai, bet paieškojus radau ir rusiškus subtitrus. Beje yra kelios versijos, aš žiūrėjau 2000 metų.

Ai, beje radau dar vieną įdomų dalyką: Krikščioniškas kino klubas. Kada reiks nueiti. Artimiausias filmas Vilniuje lapkričio 19 d. Kaune lapkričio 10 d.

Filmas paremtas tikra istorija apie vienuolį kapuciną Tėvą Pijų. 1918 metais maldos metu jam atsivėrė stigmatos (čia jai kas nežino, tai žaizdos tose vietose, kuriose buvo prikaltas Jėzus Kristus prie kryžiaus). Žaizdos kraujavo 50 metų, išnyko tik prieš pat mirtį 1968 metais. Švento žmogaus gyvenimo ir kančios istorija. Dar vieną stebuklą jam priskiria, tai buvimą dviejuose vietose vienu metu.

Man įstrigo viena vieta. Miršta jo tėvas, jis sako atlik išpažintį prieš mirtį ir gauk paskutinį patepimą. Tėvas taip nejaukiai. Ok, sako, suprantu, kad tau nejauku prieš sūnų, tai darom taip – aš sakysiu tavo nuodėmes, o tu tik sakyk: Viešpatie, atleisk.

– Viešpatie atleisk, man, kad buvau neištikimas su ta amerikiete.

– Bet iš kur tu tai žinai.

– Tu tik kartok, Viešpatie, atleisk.

– Viešpatie, atleisk.

– Viešpatie, atleisk, kad pardaviau tris avis ir nuslėpiau pinigus nuo šeimos.

– Viešpatie, atleisk.

– Viešpatie, atleisk, kad pikčio apimtas išvarydavau žmoną iš namų.

– Viešpatie, atleisk.

– Viešpatie, atleisk, kad prisigėriau ir sumušiau kaimyną dėl žemės lopinėlio.

– Viešpatie, atleisk.

– Aš žinau, kad tu kartais elgeisi grubiai, bet tavo širdis gera. Tavo nuodėmės atleistos. Myliu, tave, tėti.

– Aš tave irgi myliu Frančesko (pasaulietinis Tėvo Pijaus vardas).

(tekstas netikslus, iš atminties rašiau)

Na, daugiau nieko ir nerašysiu. Rekomenduoju pažiūrėti, pamąstyti apie gyvenimo prasmę.

Advertisements