Tags

,


Kaip jau išsiaiškinom – Šventojoje pavalgyti brangoka, valgiau ir kabakuose, bet apie tai vėliau, nes ne visai teigiami įspūdžiai. O kol kas teigiami. Šventojoje nemažai parduotuvėlių, daugumoje brangiau (nedaug bet brangiau) nei įprastuose supermarketuose, brangiau ir mažas pasirinkimas, kas man erzino. Nusipirkau pyragaitį, tai žmona ilgai juokėsi, kaip aš galėjau akivaizdžiai supelyjusį nusipirkti. Pats nežinau kaip sugebėjau. Anyway, ne apie tai.

Palangoje buvom Maximoje, tai atsigavom, nors tik vieno X, bet pasirinkimas didelis ir aišku vilnietiškos mažos kainos. Keista, kad Šventojoje nėra Maximos. Bet už tai yra Centas (ar Cento, kaip ten vadinasi).  Nors pasirinkimas ne toks didelis kaip Palangos Maximoje, bet jau yra iš ko rinktis ir aišku normalios kainos. Taigi akivaizdu, kad pilna žmonių. Prie kasos toks mygtukas (nors mygtuko man atrodo jau nebėra, o likęs tik užrašas): jei prieš jus eilėje daugiau nei 3 žmonės, paspauskite mygtuką ir mes atidarysime dar vieną kasą. Prajuokino, nes prieš mane eilėje kokie 20 žmonių ir visos kasos atidarytos. Bet šiaip kasininkės nemiega (skirtingai nuo tos kur pirkau supelyjusį pyragaitį), taip kad greitai apsisuko. Taigi šio bei to nusipirkau, dar nusipirkau daržovių šalia kioske ir ryte bandžiau kažką ekstremaliom sąlygom padaryti.

Kodėl ekstremaliom? Jokių prieskonių, gerai kad dar druskos nusipirkau, maža elektrinė viryklė, kuri vos kaista ir perkaitinta keptuvė su išgaubtu dugnu, gavosi kaip kiniška.

Taigi atsikeliu ryte. Ir darau. Įpylu rapsų kepimo aliejaus, supjaustau dvi dešreles ir įjungiu viryklę. Per tą laiką nuplaunu didelį žiedinį kopūstą ir sulaužau maždaug kąsnio dydžio, į keptuvę telpa tik pusė. Ir kepinu. Šiek tiek druskos. Viryklė per išgaubtą dugną nelabai kepina, tai viskas vyksta ilgai. Maišau, nes kaista tik centre. Esmė, kad neuždedu dangčio, todėl kepinasi, o ne troškinasi kaip aš dažniausiai darau. Imu šešius kiaušinius, įpylu šiek tiek pieno, pora šaukštų grietinės, šiek tiek druskos ir su šakute šiek tiek paplaku, kad tryniai susimaišytų. Kai kalafioras suminkštėja – pasikepina, tai supilu kiaušinius ir pamaišant pakepinu. Patiekiau su batono riekelėm ir kečupu. Gavosi tikras skanumėlis. Ekstremaliom sąlygom (tik tada įvertinau kaip pas mane namie gerai) pagaminau skanėstą. Super 🙂

Ai, dar koks atradimas. Paprastai iš žuvies valgydavau tik savoriną, o šiais metais atradau skumbrę. Supermarketuose taip neskaniai atrodo, kad net nebandžiau valgyti, o čia pabandžiau ir, geras, skani irgi žuvis ta skumbrė. Ir šiaip pastebėjimas, kad žuvis tokia skanis tik prie jūros, supermarketuose tokią baisią pardavinėja, kad siaubas.

Advertisements