Tags

, , ,


Kaip jau minėjau pirkau blenderį ir kartu su juo gavau mažą Beatos receptų knygelę. Nors knygelė maža, bet labai jauki, maloni ir receptai skaniai viliojantys, todėl vieną jau ir pasidariau. Įnešiau į receptą vieną modifikaciją, nors ji labai maža, bet taip įdomiau.

Taigi reikės (4 žmonėms):

4 laiškinių svogūnų
400 g grūdėtos varškės
8 kiaušinių
200 g rūkytos lašišos
ryšūlėlio šviežių krapų
50 g sviesto
juodųjų pipirų
1 šaukštelio raudonėlio (mano sumanymas)
50 g parmezano, t.y. Džiugo sūrio (mano sumanymas)

Darom.

Ant sviesto pakepinam supjaustytus svogūnus. Ne per daug, kad nesudegtų. Šiaip keista, kad laiškinius svogūnus kepinam, kaip ir pjaustytas galvutes. Bet Beata rašo, Beata žino – visai normaliai pasikepino.
Sumaišom kiaušinius su grūdėta varške. Labai neplakiau, bet, kad trynys su baltymų gerai išsimaišytų. Į masę sumetam pjaustytą smulkiais gabaliukais lašišą, pripjaustom negailėdami krapų, šiek tiek pipirų. Aš dar įdėjau raudonėlio.
Druskos, nededam, nes lašiša ir taip sūri. Aš šiek tiek įdėjau ir be reikalo.
Pilam masę į keptuvę. Užtarkavau ant viršaus 50 g Džiugo sūrio. Ir ant nedidelės ugnies kepam apie 10 minučių. Apačia apkepė, viršus liko skystas.
Tada pašaunam į įkaitintą (180 laipsnių, o reikėjo 170, persistengiau) orkaitę. Ir kepam kol iškeps. Aha, o tai kiek čia laiko? Laikiau beveik 10 minučių ir apačia šiek tiek pridegė. Kas nesimato, jei šiaip žiūri. Vadinasi trumpiau reikėjo.

Traukiam lauk ir dedam į lėkštę kartu su salotomis.

Jooo. Pažiūrėjau savo fotkes ir Beatos, tai kaip naktis ir diena. Na, bet juk negaliu Beatos fotkių naudoti, tenka savo. O kas norit pamatyti kaip gražiai atrodo, paimkite jos knygelę. Ai, beje, joje yra aprašyta ir variacijų, bet aš variacijų nebandžiau, taigi kas norės arba patys sugalvos (kumpį vietoje lašišos, daržovių ir pan.) arba pažiūrės (hmz, kaip knygutės reklama gavosi).

Bet kokiu atveju – skanaus 🙂

Ai, dukra valgydama pasakė:

– Kaip restorane.

Advertisements