Tags

,


Pažiūrėjau filmą “Socialinis tinklalapis”, einu pro knygyną, ir matau David Kirkpatrick “Facebook efektas”. Neee. Gaila pinigų. Einu pro kitą knygyną ir vėl ją matau. Noriu, noriu aš šitą knygą paskaityti. Gaila pinigų. Panoramoje dukrytė tempia mane į knygyną, ji nori kokios nors knygutės, et, kad jai knygutė, tai ir man tada. Perku – beveik 40 Lt.

Visa tiesa apie kompaniją, kurį sujungė pasaulį ir visiems laikams pakeitė žmonijos bendravimą

Taigi perskaičiau. Oficialius aprašymus lengvai rasti galima pagooglinus, net ištrauką duoda paskaityti. Jei filmas neslepia, kad jis meninis (su išgalvotais dalykais, t.y. fantastinis), tai knyga kaip ir dokumentinė, todėl galima remtis, kaip tikrais faktais. Tada prieinam prie išvados, kad filmas tikrai tik daug maž atitinka Mark Zukerberg istoriją, o daug daugiau ir daug įdomiau papasakota knygoje. Knygoje, nors vietomis ir suabejota kai kuriom Zukerberg idėjomis, bet man panašiau į Facebook šlovinančią knygą. Tos abejonės man pasirodė dirbtinės, kad skaitytojai negalėtų prikišti šališkumo. Pradžia įdomesnė, nes daugiau pasakoja kaip kūrėsi Thefacebook (taip pradžioje vadinosi), apskritai knygos pradžia labai patiko, kaip Mark iš nieko padarė pasaulinio mąsto dalyką. Ir kaip liko vienvaldis, galų gale išėdęs (knygoje rašoma, kad patys išėjo iš Facebook draugiškai) buvusius bendražygius. Į pabaigą prasideda tokie ditirambai, kad net keista skaityti: “pakeitė pasaulį”, “visiems laikams” ir t.t.

Apskritai stebina Amerikos investavimo politika. Įmonė bent iki 2010 metų nedavė pelno. Nuo 2004 metų, kad paleistas Facebook, vien tik nuostoliai. Laikosi tik ant šimtamilijoninių investicijų. Kai pritrūksta pinigų – vėl pritraukia investicijas. Ir dar įdomiau, kad Mark Zukerberg vis tiek liko vienvaldis (valdybos taryboje ne jis vienas, bet sprendimo teisė praktiškai priklauso jam). Mat kaip.

Kodėl mane taip domina Facebook? Na, Microsoft parduoda Windows, Office ir kitas programas – aišku. Google teikia paieškos paslaugą – aišku. Oracle – duomenų bazių valdymo sistemas. Apple – telefonus ir kompiuterius. O kam reikalingas Facebook? Atseit lengvesniam bendravimui. Na, prisijungiu prie to Facebook. Matau kažkokius draugų nesąmoningus Like. Jokios naudos. Prisiregistravau į Google +. Faina, tuščia, nieko nėra, nieks nespamina, tiesa viekti ir kol kas nėra ką. Na, gal kol su pakvietimais taip, kai paleis visiems, tada įdomiau bus. O ir šiaip keleta geresnių savybių nei Facebook turi.

O apie Facebook saugumą. Gaunu šiandien laišką:

——————-

Laba diena, <<manovardas>>!

Visiška šikna, jeigu aš neklystų, tai <<mano pažįstamos vardas pavardė, solidi moteris>> naktį šlaistėsi po rajoną ir užsidirbo mėlynę po akimi.

Tai nėra 100% tikra info.

Kažkokie svetimi buvo užklydę – iš Rygos, tikriausiai.

Eikš pagalbon – reikia ginti mūsų rajoną, mūsų Lietuvą!

Štai kur video su rajono kovomis!

<<reklamuojamas saitas>>

Išbandyk,

<<Kitos pažįstamos vardas pavardė, irgi rimta moteris>>

———————-

Na, tik Facebooke, galėjo susitikti dvi mano pažįstamos, kurios viena kitos nepažįsta. Arba Facebook partneriuose.

Pagyvensim, pamatysim.

Advertisements