Tags

, , ,


Prisimenat, kaip Ponas Bynas savo svečius vaišino pjaustytu svogūnu? Taigi.

Grįžtu vakar namo, namai tušti nei žmonos, nei vaikų. Je. Galiu ramiai išsimaudyti. Atsigulu į vonią, įsipylu pūtų ir laukiu, kol pribėgs vanduo. Blin, kaip gera. Suskamba mobiliakas. Hrrr… Aišku, kad žmona. Bet gal vis tiek kas nors atsitiko? Reikia pakelti. Išlipu šlapias iš vonios, susirandu kelnių kišenėje telefoną.

– Klausau.

– Kur tu?

– Vonioje.

– Ai, tai gerai, mes kaip tik grįžinėjam namo, labai pavargę, alkani, padaryk valgyt.

– Aš ką tik įlipau į vonią, maudausi.

– Mes labai alkani, padaryk valgyti.

– Gerai išsimaudysiu, padarysiu.

Kol išsimaudau ir grįžta. Žmona, kaip, atseit, labai pavargus (facebook’as nuvargino per dieną), kaip visada į lovą. Vaikai alkani, na, ok, einu žiūrėti ko turim. Mėnesio pabaiga, taip, kad šaldytuvas tuštokas. Kaip tik neseniai skaičiau, kad bulves galima kepti orkaitėje. Pažiūriu, ok, yra bulvių. Pranešu, kad šiandien bulves gaminsiu eksperimentiniu ekstremaliu būdu. Visi sutinka, nes dar nežino, ką sugalvojau. Taigi reikės:

2 kg bulvių (jep ir viskas)

Gaminu. Įjungiu kaitintis orkaitę. Labai, labai švariai nuplaunu kiekvieną bulvę. Patiesiau folijos ant blėkos. Sudėliojau bulves ant folijos ir į įkaitintą orkaitę. 200 laipsnių. Hmz, atrodo ne kaip. Liko kelios bulvės, nuskutu ir pakepinu šiek tiek dėl visa pikta įprastai, o tai vaikai gali ir nevalgyti mano eksperimetų. Taigi vaikams duodu įprastų bulvių, o mums laukiu, kada iškeps. Praeina 30 minučių, Internete parašyta, kad jau turėjo iškepti, įbedu šakutę, dar kietos. Matyt, dėl to, kad neperpjoviau pusiau. Po 50 minučių bulvės minkštos, paragauju, visai nieko. Įmetu kelias į lėkštę ir nešu žmonai į lovą.

Paduodu. Paprastai pirma paragauja žmona, o aš jau po to. Laukiu. Ji žiūri į bulves. Tiesiog jaučiu kaip skaitau jos mintis: “Ble, savo tinginyste ir tyčiojimusi užknisau jį. Še, tau kad nori, nebeištvėrė – tyčiojasi į akis”. Pas mane lėkštėje tokios pačios, todėl paimu šakutę, atsignybiu ir kramtau. Su lūpenomis. Žmona, kol aš nenuryju, nepradeda.

O šiaip, su grietine ir pomidorų padažu visai valgoma. Iš bado 🙂