Tags

, , , , ,


Man ispaniški valgiai (o ir gėrimai) yra kažkas tokio. Tikriausiai prieš tai buvusiam gyvenime buvau ispanas (ispanė? 🙂 ). Ir kas keisčiausia praktiškai nieko nebandžiau ispaniško pasidaryti pats. Gėda. Taigi šis savaitgalis pas mane buvo ispaniško valgio savaitgalis. Pirmas patiekalas, kurį padariau tai Paelja (Paella). Paklaidžiojau Internete, supratau, kad paeljų yra įvairiausių (ir su žuvimi, ir su triušiena, ir dar visokiausių), taigi iš kelių receptų sukontipliavau (ar kas nors žinot ką šis žodis reiškia? aš tai ne, bet tinka tam procesui kurį dariau aprašyti) savo variantą. Taigi reikėjo:

1 kg vištienos filė (1 kg vištienos buvo akivaizdžiai per daug, manau, kokį 500 g užtektų)
400 g ryžių
1 daržovių sultinio kubelio
1 l vandens
2 svogūnai
1 paprika
3 skiltelės česnako
400 g šaldytų daržovių (pasirinkau, kad būtų su kukurūzais, bet šiaip kitą kartą geriau šviežių daugiau)
200 g šaldytų virtų midijų (iš tikrųjų netto 180 g buvo)
200 g šaldytų virtų krevečių (lyg 200 buvo)
1 citrina
2 pomidorai
2 šaukšteliai raudonėlio (tiesiog man jis visur tinka)
druskos, pipirų

Gaminam:

Paliekam atšilti šaldytas daržoves, midijas, krevetes. Supjaustom vištienos filė, į keptuvę pilam alyvuogių aliejaus, kepam vištieną, šiek tiek druskos, raudonėlį, pipirų. Supjaustom svogūnus, česnaką, sumetam į jau apkepusią vištieną. Kepinam. Sumetam ryžius, kepinam. Supjautom papriką, įmetam į keptuvę, kepinam, supjaustom pomidorus, sumetam į keptuvę, kepinam. Sumetam šaldytas daržoves, midijas, krevetes, dar šiek tiek pakepinam. Ištirpinam sultinio kubelį litre vandens, užpilam, gaunasi, kad daug maž apsemti ryžiai. Ir nuo šio momento ant vidutinės ugnies troškinam 20 minučių, nemaišant. Ryžiai neturi gautis šlapi, net šiek tiek paskrudę apačioje turėtų būti. Prieš valgant, jau lėkštutėje, išspaudžiam šiek tiek citrinos.

Ko nenaudojau:

Balto vyno, beveik visuose variantuose minimas, bet ne visuose, todėl lengvai jo atsisakiau.

Šafrano. Irgi labai dažnai minimas, bet kai pažiūrėjau kainas – nuo 8 lt iki 21 lt už tą kiekį, kurio reiktų, tai paelja auksinė gautusi. Ir taip midijos, krevetės ne tokios ir pigios.

Daug receptų mačiau be midijų ir krevečių, bet man privalomai jų turi būti. Kažkodėl manau, kad ispaniškoje paeljoje jų turi būti.

Ai, o kur gi foto? Čia:

Ir lėkštutėje:

Skanaus 🙂

Advertisements