Tags

, , ,


Filmą ‘PiraMMMidė’ (‘ПираМММида’) rekomendavo subjektyvi, pas ją apie filmą galimą gražiai ir detaliai paskaityti.

O aš parašysiu savas mintis po jo. Filmas apie MMM organizatorių Sergey Mavrodi. Jei žiūrėt iš efektų pusės, tai treileryje sukišti visi efektai, todėl man treileris įspūdingesnis, nei pats filmas. Kažkaip vis laukiau, na, kada prasidės, kada prasidės įdomumas. Kai filmas įpūsėjo, supratau, kad viskas, taip ir bus, teliko sulaukti pabaigos.

Apskritai manau filmas arba tendencingas, arba autoriai norėjo pareklamuoti kaip įspūdingesnį nei iš tikrųjų yra. Mamontovas (taip vadinamas Mavrodi šiame filme) pristatomas kaip matematikos genijus, jis susiranda dar vieną matematikos genijų, priima jį į darbą. Komedijantai. Tam kad suorganizuoti finansinę piramidę, jokių matematinių gabumu, apart tai ką išmokai trečioje klasėje (sudėtis ir daugyba), nereikia. Čia reikia avantiūristo gįslelės, marketingo gabumų, įtikinėjimo. Tik ne matematikos.

Dar juokingiau, kai jį bandoma pavaizduoti, kaip rusišką Robiną Hudą. Atseit, MMM jis sukūrė vos ne tam, kad išgelbėti Rusiją.

Kai pabaigoje parodė MMM-2011 reklamą, susidarė toks įspūdis, kad pats Mavrodi užsakė šį filmą, kad parodyti, koks jis genijus ir kad jo sistema veikianti ir kad tik ateikit į tą MMM-2011.

Einu į tą http://sergey-mavrodi.com/. Skaitau. Didelėm raudonom raidėm parašyta: PERSPĖJIMAS!!! ATSARGIAI! TAI FINANSINĖ PIRAMIDĖ! Dalyvaudami joje, jūs smarkiai rizikuojate ir bet kuriuo momentu galite prarasti visus savo pinigus.

Ir toliau viską sąžiningai iškloja, kad tai žaidimas pinigais, kad nauji indėliai išmokami kaip procentai esantiems. Ir t.t. Pagrindinė taisyklė: Taisyklių SISTEMOJE nėra. Nors vėliau taisyklės pakankamai detaliai išrašytos.

Esmė dviejuose žodžiuose:

Perkate “MMM” dolerius, gulite ant sofos ir stebite kaip “kaina” kila 20-30 procentų per mėnesį. O depozitai iš vis iki 60 procentų per mėnesį.

Na, po visko išaiškinimo, galvoju, čia bus humoristinis puslapis, išjuokiantis finansines piramides, dar netyčia paspaudžiu forumo nuorodą ir čia aš šokiruotas. Šitiek žmonių, įvairūs ištisi Rusijos regionai  žaidžia šitą MMM-2011.

Dar viena nuoroda: Perregistravimas iš kitų piramidžių. Oho, jis ruošiasi gražinti visus MMM-94 pinigus bei kitose piramidėse prarastus pinigus. Dar daugiau – nuvertėjusius priešreforminius rublius.

Ir šiaip fantastiškas puslapis. Stato finansinę piramidę, to neslepia ir dar įrodinėja, kad viskas bus gerai. Įdomiausia, kad žmonės tuo tiki.

Reziumė. Nereikia iš filmo tikėtis per daug ir bus visai įdomus, vertas pažiūrėti, filmas. Kaip priedas prie filmo labai tinka puslapis apie MMM-2011.

Advertisements